Zilliqa da Chainlink oracle çözüm ortaklığını tercih etti

Ve Zilliqa da Chainlink oracle çözüm ortaklığını tercih etti. Zincir içi ve zincir dışı yaklaşımlarıyla Chainlink; güvenli, merkeziyetsiz bir oracle yaklaşımı ile ilgi toplamaya devam ediyor.


Ve Zilliqa da Chainlink oracle çözüm ortaklığını tercih etti. Zincir içi ve zincir dışı yaklaşımlarıyla Chainlink; güvenli, merkeziyetsiz bir oracle yaklaşımı ile ilgi toplamaya devam ediyor.

Verimliliği yüksek, halka açık blockchain platformu Zilliqa şimdi Chainlink ile işbirliği duyurusu yaptı. Chainlink bir merkeziyetsiz oracle networku. Ve akıllı anlaşmalarla gerçek dünya verileri arasında bağlantı sağlayarak, zincir içi ve dışı veri akışını canlı tutan akıllı anlaşmalar ekosistemini hayata geçiriyor.

İşbirliği, Zilliqa akıllı anlaşmalarının kolayca geri alınmasını ve özel bir Chainlink adaptörü sayesinde dış veri beslemelerinin sorgulanmasını mümkün kılıyor. Chainlink adaptörü, değişim oranları, market fiyatları, oylama sonuçları, hava durumu tahminleri vs. gibi gerçek zamanlı bilgilere ulaşım sağlıyor.

Desentralize oracle çözümü ile Chainlink çok çeşitli kaynaklardan bilgiyi alıp Zilliqa blockchainine yönlendirebilecek. Bu da etkin bir şekilde Zilliqa akıllı anlaşma ekosistemini güçlendirerek O’na sağlamlık ve güvenlik getirecek.

Desentralize oracle sayesinde bağımsız düğüm operatörleri veri beslemelerini güvenli şekilde bir oracle akıllı anlaşmasına aktarabilecek. Böylece networktaki tüm geliştiriciler tarafından kullanılabilecek. Bağımsız operatörlerden oluşan sistemde tek bir kusur yok ve yalnızca bir sunucuya kıyasla çok daha fazla desentralize.

Zilliqa Başkanı Amrit Kumar konu ile ilgili şunları söyledi:

“Teknolojik olarak sağlam altyapı ve kaynaklarla geliştiricileri güçlendirmek için ortak bir vizyonumuz var. İnanıyoruz ki Chainlink ile işbirliği, bizim geliştirici topluluğumuz ve son kullanıcılarımıza heyecan verici bir deneyim sunacak. Desentralize finans dünyasında daha fazla çözüm araştırırken güvenilir fiyat beslemelerine ulaşım, Zilliqa ekosisteminde büyüyen çeşitliliğin bir parçası olacak. Desentralize borsalar, ticaret platformları, pek çok kripto-ilişkili finansal servisler gibi yeni uygulamaları networkumuzda görmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Zilliqa’nın protokol seviyesindeki tasarımı nedeniyle mevcut sınırlamaları başarılı bir şekilde azaltan Zilliqa ve Chainlink ekipleri, teknik sorunlar üzerinde yakın bir şekilde çalışıyor.

Otomatik tasarımlı Chainlink adaptörü aynı zamanda platformun güvenilirliğini ve ölçeklendirilebilirliğini arttırmaya yardımcı olacak. Hiç kimse manuel olarak veri beslemelerinin güncellenmesinden sorumlu olmayacak. Aynı zamanda, akıllı anlaşmaların özel anahtarları, bir blockchain nodu yerine dış adaptörle yönetilecek. Bu da daha geniş bir güvenlik sağlayacak. LINK geçtiğimiz hafta Bytom projesi ile de ortaklık anlaşması imzalamıştı

Mainneti 30 Mayıs’ta başlatılan Chainlink, geleneksel veri sağlayıcıları ve akıllı anlaşma platformları arasında bağlantıyı kolaylaştırarak akıllı anlaşma bağlantı sorununu gidermek için tasarlandı. Chainlink şu ana kadar resmi ‘Bulut Ortağı’ olarak Google ve bankacılık teknoloji sağlayıcısı SWIFT ile başarılı ortaklıklar kurdu.

LINK hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum