Yükselişin liderliğini altcoinler alıyor – Görünüm pozitif

Yükselişin liderliğini altcoinler alıyor ve bu son ralli altcoinlere kazandırmaya başlıyor. Çarşamba günü (bugün) alternatif coinlerin liderliğini ETH ve XRP yapmaya başladı. Her iki coinde önemli oranda artış kaydettiler. Bu kazanımların  sonucunda piyasa 6 aydır ilk kez 250 milyar dolara doğru gidiyor.


Yükselişin liderliğini altcoinler alıyor ve bu son ralli altcoinlere kazandırmaya başlıyor. Çarşamba günü (bugün) alternatif coinlerin liderliğini ETH ve XRP yapmaya başladı. Her iki coinde önemli oranda artış kaydettiler. Bu kazanımların  sonucunda piyasa 6 aydır ilk kez 250 milyar dolara doğru gidiyor.

Bitcoin Cash hariç bütün altcoinler Çarşamba günü sabah saatlerinden itibaren önemli kazanımlar kaydetmeye başlamış durumda. En büyük ikinci altcoin Ethereum % 12.2 ile başladığı güne, yazımızı hazırladığımız an itibariyle % 10.16 kazanımla devam ediyor.

Ethereum’un bu başarısı aslında beklenmeyen bir durum değildi. Ether şu anda  240-260 dolar arasında bir dirençle karşı karşıya ve yukarı doğru bir kırılma Ethereum’u 300 dolara kadar götürebilecek.

 

XRP uzun süredir beklenenin altında bir performans sergiliyordu. XRP %  14.8 bir artışla 0.4329 dolara çıktı günün başında ve şu anda ise % 7.98 artışla 0.4243 dolar seviyesinde. Kasım ayından bu yana XRP en fazla değeri bu gün kazanmış görünüyor. Eğer XRP günü 0.4000 dolar üzerinde kapatırsa bu seviye kazanımlarının devam edeceğine işaret olacaktır. XRP salı gününden bu yana % 20 değer kazanımı yaşadı.

Kayda değer performansları Stellar (XLM), Cardano (ADA) ve  Tron (TRX),  gibi altcoinlerde de görüyoruz. Son 24 saatte cift haneli artış sergilediler.

Aşağılarda bulunan Tezos % 21 artışla 1.61 doları yakaladı. Etehreum Classic (ETC) % 12 artışla 7.18 doları gördü.

Son 24 saatte yaşanan gelişmelerle altcoinlerin piyasa payı oldukça artmış durumda. Toplamda hepsi piyasanın %42.1’ini temsil ediyorlar. Toplam piyasa değeri gün içinde 248 milyar dolara ulaştı ve böylelikle kripto para piyasası Aralıktan bu yana kaybettiği 150 milyar doları geri kazanmış oldu.

Kripto boğaları, dijital varlık alanında, yakın gelecekte kitlesel olarak benimsemeye işaret eden önemli gelişmelerden birkaçı tarafından besleniyor diyebiliriz. Bu hafta başında Forbes, Starbucks ve Whole Foods‘un kripto para ödemelerini kabul etmeye başladığını bildirdi.
Ödemeler telefonların taranmasına olanak tanıyan bir ödeme girişimi olan Gemini ve Flexa ortaklığı yoluyla gerçekleşecek.
Microsoft, ayrıca, geliştirmek amacıyla Bitcoin ağının üzerine merkeziyetsiz bir kimlik (DID) ağı kurduğunu duyurdu.
Duyuru, Microsoft’un bulut bölümü AZURE için çalışan Alex Simons tarafından yapıldı.

Çok fazla spekülasyondan sonra, Intercontinental borsası Bakkt fiziksel bitcoin vadeli işlem piyasasının nihayet Temmuz başlayacağı duyurusunu onaylamış durumda.
Bakkt finansal kuruluş olarak halihazırda 740 milyon dolardan fazla topladı. ilk test aşamasını tamamladıklarında kademeli olarak piyasaya sunulacak. Kripto paralar değer olarak artmaya devam ediyor ve bunda kurumsal yatırımcıların ve perakendeci tüccarların payı büyük.

Kaynak


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum