XRP kullanımını artırmak için Ripple’den stratejik adım

BRD


XRP kullanımını artırmak için Ripple’den stratejik bir adım daha geldi! San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple Labs, 170 ülkede 2,5 milyondan fazla kullanıcıya sahip bir cüzdan sağlayıcısına dev bir yatırım yaptı.

Kripto para cüzdan sağlayıcısı BRD, Ripple’den stratejik bir adım ile birlikte dev bir yatırım aldı. Ripple, bu yatırım fonu aracılığıyla yerel kripto para birimi XRP’nin benimsenmesini artırmayı amaçlıyor.

BRD’nin kurucu ortağı ve CEO’su Adam Traidman, şirketin 2.5 milyonu aşkın kullanıcısı olduğunu ve ilk sıradaki altı pazarın ise ABD, Kanada, Avustralya, Almanya, İngiltere ve Japonya olduğunu söylüyor.

Daha önce de MoneyGram, Santander ve daha pek çok finans ve teknoloji deviyle kritik ortaklıklara imza atan blockchain ödeme şirketi Ripple’den stratejik bir ortaklık daha geldi. BRD (eski adıyla Bread)’ye, XRP kullanımını artırmak için 750.000$ değerinde yatırım yaptı.

Ripple’den XRP için önemli bir hamle olarak değerlendirilen ve Xpring programı aracılığıyla yapılan bu yatırım, BRD’nin, XRP Ledger‘i geliştirmesini ve XRP’yi hem Andriod hem de iOS uygulamalarına entegre etmesini sağlayacak.

Entegrasyonun tamamlanmasının ardından, dünya çapında BRD kullanıcıları XRP alım satım işlemleri gerçekleştirebilir, hodl edebilir veya gönderebilir.

İsviçre merkezli BRD, 170 ülkede 2,5 milyonu aşkın kullanıcıya sahip olduğunu iddia ediyor. İlk sıralarda yer alan piyasaların ise ABD, Kanada, Avustralya, Almanya, İngiltere ve Japonya’da olduğu belirtiliyor. 

Ripple'den stratejik bir adım Ripple'den XRP için önemli bir hamle

Cüzdan şu anda Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) ve daha birçok ERC-20 tokenini destekliyor. Traidman, büyük XRP topluluğunun desteğini arkalarına alma zamanının geldiğini söylüyor. Ve Ripple tokeninin kullanımını geliştirmek için yapılan bu işbirliğinin amacını ise şöyle özetliyor:

“BRD’yi, XRP’nin en ucuz ve en kolay satın alındığı bir platform haline dönüştürmeyi planlıyoruz.”

Bununla birlikte Ripple’nin Xpring kolunun üst düzey başkan yardımcısı Ethan Beard de, BRD’nin kullanıcıların, 6 milyar dolarlık geleneksel para birimlerini dijital para birimlerine dönüştürmelerini sağladığını söyledi.

Traidman, “BRD’nin, kullanıcıların kendi fonlarını kontrol etmelerini ve aynı zamanda gerektiğinde, kripto para birimlerini satmalarını sağlayan benzersiz bir özelliğe sahip bir cüzdan” olduğunu söyledi. Ayrıca “Bu sayede, kullanıcılar, kişisel herhangi bir bilgi vermeden uygulamayı yükleyebilir ve varlıkları saklayabilir” dedi.

BRD kurucusu, XRP kullanımını artırmak için yapılan bu yatırımla birlikte, BRD’nin aldığı toplam fonun 56 milyon$‘a ulaştığını söylerken, şirketin değerlerine ve gelirlerine ilişkin detaylara değinmedi.

Yine bu yılın başlarında, BRD, Japon finansal hizmetler devi SBI Holdings’den 15 milyon dolarlık yatırım aldı. Daha önce de, yerel tokeni Bread (BRD)’in ICO’su sırasında 32 milyon dolar toplamıştı.

Traidman BRD’nin bir hizmet tokeni olduğunu ve alım satım işlemlerinde ve diğer ödemelerde indirimler sağlayarak, token sahiplerini ödüllendirmek için kullanıldığını söyledi. “Tokenimiz, topluluğumuzu kurmakta ve uygulamaya yönelik bir coşku yaratmakta etkili oldu” dedi. Tokenlerin likiditesinin ise, Binance’nin yanı sıra, en iyi borsalarda listelenerek sağlandığını ekledi.

Traidman, şirketin önümüzdeki birkaç yıl içinde daha fazla fon toplamak istemediğini ve şu an piyasaya tamamen yeni bir ürün getirmeye odaklandığını söyledi. Bu ürünün ise kripto geliştiricilerine ve büyük finansal şirketlere yönelik olduğu ifade etti.

BRD’nin şu anda Kuzey Amerika, Japonya ve Avrupa’da bulunan 60 kişilik bir takımı var ve şirket, ekibine daha fazla üye eklemek istemiyor.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum