VPN kullanan Bitcoin yatırımcıları dikkat!

Ünlü VPN hizmeti sağlayıcısı NordVPN’de güvenlik açığı bulundu. Söz konusu şirketten VPN hizmeti alan Bitcoin yatırımcıları için kaygıya gerek yok açıklaması yapıldı. 


Ünlü VPN hizmeti sağlayıcısı NordVPN’de güvenlik açığı bulundu. Söz konusu şirketten VPN hizmeti alan Bitcoin yatırımcıları için kaygıya gerek yok açıklaması yapıldı. 

Kripto para borsalarına ulaşımın engellendiği ülkelerde Bitcoin ve kripto para yatırımcıları, kripto para borsalarına ulaşmak için VPN hizmeti sağlayan şirketlerden hizmet satın alıyorlar. Bu sayede ülkelerindeki internet bağlantısı ile uluslararası kripto para borsalarına ulaşabiliyorlar. Bu ülkelerden biri Çin. Milyonlarca Çinli kripto para yatırımcısı VPN yolu ile kripto para yatırımında bulunuyor. VPN hizmeti sunan popüler şirket NordVPN, “sıfır log kaydı” politikası ile hizmet sunuyor. NordVPN şirketinden VPN hizmeti alan Bitcoin yatırımcıları dikkat! NordVPN’de güvenlik açığı var.

Lütfen Bkz: Bitcoin borsasındaki hesabınız hacklenirse sorumluluk kime ait?

NordVPN’de sistemlerindeki güvenlik açığını kabul etti ve bu konuda gerekli önlemlerin ve güncellemelerin yapıldığını ileri sürdü. NordVPN, privaye key’lerde güncellemeye gitti ve gerekli güvenlik önlemlerini aldı. NordVPN, VPN kullanan Bitcoin ve kripto para yatırımcılarının bu konuda tedirgin olmamaları yönünde tavsiyelerde bulundu.

Ancak yine de Bitcoin ve kripto para yatırımcılarının kendi güvenliklerini kendilerinin sağlamalarında yarar var. Bunun en garantili yollarından birisi de dijital varlıklarını sıcak cüzdanlar yerine soğuk cüzdanlarda saklamaları olacaktır. Online bağlantısı olan cihazlar ve yçntemler, her zaman bir hacker ve siber saldırı riskini taşıyor. Kripto para piyasalarında geçmiş dönemlerde yaşanan hacker saldırılarına baktığımızda büyük çoğunluğunun sıcak cüzdanlara yönelik olduğunu görüyoruz.

Lütfen Bkz: Birleşmiş Milletler: $2 milyar’lık kripto para Kuzey Kore tarafından hacklendi

Dijital varlıklarını soğuk cüzdanlarda taşıyan kullanıcıların ise soğuk cüzdan donanımlarını iyi muhafaza etmelerinde fayda var. İlgili donanımın fiziksel bir hasara uğraması istenilmeyen sonuçların yaşanmasına neden olabilir. Ayrıca cüzdanlarınıza ait private key’lerin de bir kopyasını güvenli bir yerde saklamanızda yarar var.

Kaynak


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum