Uzmanından müjde: “Bitcoin yükselişe hazırlanıyor”

CNBC kripto analistine göre Bitcoin yükselişe geçecek ve gerekli şartlar oluştu. Acaba ayıların gücü


CNBC kripto analistine göre Bitcoin yükselişe geçecek ve gerekli şartlar oluştu. Acaba ayıların gücü gerçekten bitti mi? Yükselişi kimler bekliyor?

Kripto piyasasının lideri Bitcoin 8,000 dolar seviyesi üstünde kalmaya devam ediyor. 9,400 dolardan başlayan düşüşünden beri 8,000 doların üstünde ve altında hareket yaparak yerini sağlamlaştırdı. Çoğu zaman altcoinler fiyat olarak BTC’yi takip etti. Bu da gösteriyor ki Bitcoin hala piyasaya yön veren kaptan köşkünde oturmaya devam ediyor.

24 Eylül’de 1,700 dolarlık keskin düşüşten sonra, Bitcoin ve diğer kripto paralar birkaç adım geriye attılar ve Haziran’daki ayı trendindeki gibi hareket ettiler. Popüler Twitter kripto analisti Big Cheds’e göre kripto evreninde gelecek günler ayı trendi olmasına rağmen uzun dönem boğa trendinde.

Cheds Bitcoin’in 6 Ekim günü cımbız dipli mumla kapattığını belirtti. Fiyat mumlarında aşağı ve yukarı yönlerdeki iki çubuk bir araya gelince buna cımbız formasyonu diyoruz. Günlük hayatta kullandığımız bu basit alet ekonomide geri dönüş sinyali olarak bilinir. Mumların şekilleri ve formasyonları genelde güç bazlıdır ve daha uzun zaman mumları daha çok güç barındırır. Bitcoin yükselişe geçerken bu formasyon önemli bir unsur.

Analist ayrıca cımbız formasyonunun haftalık Bollinger bandı dip kolunun hakınında olmasının da fiyatın çok ucuz olduğunun bir göstergesi olduğunu belirtiyor. Cheds ayrıca bu işaretlerin aşırı satış bölgesinde olduğunu da gösterdiğini ifade etti. Bitcoin’in son mumunun da güçlü kapanmadığını Ched sözlerine ekledi. Big Cheds ilginç bilgiler vermeye devam etti:

‘Haziran 2018 ve Mayıs 2019’dan gelen desteklerimiz var. Yani kısa dönem bir sıçrama görmemiz sürpriz olmaz. Ayrıca OBV’nin fiyata göre en düşük değeri boğa yönlü bir ıraksama gösteriyor. Kısacası boğa trendi devam edecek.’

Diğer Bitcoin haberleri için tıklayınız

Kaynak


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum