Uzman yorumu: Bitcoin 14.000 dolara çıkacak ama önce…

Bitcoin fiyatı son birkaç gündür 8,200 dolar dolaylarında oyalanırken kripto uzmanı bir analist, “Bitcoin 14.000 dolara çıkacak” diyerek çarpıcı bir iddiada bulundu.


Bitcoin fiyatı son birkaç gündür 8,200 dolar dolaylarında oyalanırken kripto uzmanı bir analist, “Bitcoin 14.000 dolara çıkacak” diyerek çarpıcı bir iddiada bulundu.

Kripto para piyasası bu hafta durgun bir görüntü sergilerken bazı uzmanlar da kısa vadeli tahminlerini paylaşmaya devam ediyor. Hal böyle iken “Credible Crypto” rumuzlu bir kripto yatırımcısı ve uzmanı,  kahramanımız için “Bitcoin 14.000 dolara çıkacak!” tahmininde bulundu.

I have had the 7.2-7.4k region as my bottom target for some time now, but if it is lost I think we test the mid 6k region and then we get our mega bounce to 14k+. Will be buying more spot all the way down and likely opening some low-leveraged longs in the mid 6k’s. $BTC pic.twitter.com/XfHdPdCRea

— Credible Crypto (@CredibleCrypto) October 9, 2019

2019’un son çeyreğine girdiğimiz şu günlerde ayıların harekete geçeceğini ifade eden Credible Crypto, BTC fiyatının 6.000 dolara kadar düşeceğini iddia etti. Ancak, Credible Crypto’ya göre bu düşüşten sonra 2019 sonuna doğru Bitcoin müthiş bir sıçrama örneği sergileyecek ve fiyatı 14.000 doların üzerine çıkaracak.

Bu sene en fazla 13.700 dolar seviyesini gören Bitcoin için bu denli geniş ölçekli bir düzeltme kimi uzmanlara göre biraz hayalî bir tahmin. Bu düşüncenin oluşmasında BTC fiyatının son haftalarda gösterdiği performansın da etkisi var. Ancak Credible Crypto, bu yükselişin önümüzdeki aylar içinde gerçekleşeceği hususunda oldukça emin gözüküyor.

Aslında Bitcoin’in tarihini göz önüne aldığımızda böylesine güçlü bir hareket bize çok da yabancı değil. bu yüzden bu tahmin kripto piyasasını yakından takip edenler için ütopik görünmüyor. Hatta, bundan daha uçuk görünen bir tahmini yakın zamanda Peter Brandt dile getirmişti. Brandt, BTC fiyatlarının Ocak 2020’de 5.000 doları göreceğini, sonrasında gerçekleşecek parabolik hareketle birlikte 2020 sonunda 50.000 bulabileceğini iddia etmişti.

Diğer taraftan U. Today tarafından paylaşılan bir habere göre Bitwise, Bitcoin’in ETF onayına çok yakın olduğunu iddia etmiş. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) gelecek hafta başında ETF konusundaki nihai kararını gelecek hafta başında verdiğini düşünelim.

Böyle bir ihtimal göz önünde bulundurulduğunda kısa vadede “Bitcoin 14.000 dolara çıkacak” öngörüsü pek de imkansız değil.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum