Uzman analistten BTC öngörüsü: Bitcoin yakında %200 yükselebilir

Bknz: Bitcoin ICO balonu sonrası asıl Bitcoin boğa koşusu şimdi başlayacak: Tuur Demeester


Bitcoin yakında %200 artabilir! Ünlü kripto para analisti ve yatırımcısı Josh Rager’ın BTC öngörüsü yine şaşırttı! Rager, mevcut BTC fiyat hareketi ile 2015 ve 2016’da oluşan şablonlar arasında benzerlikler olduğunu iddia ediyor.

Kripto para piyasasında bir süredir, boğa koşusu başlayacağı yönünde tahminler yapılıyor. Ünlü analistler ve traderlar Bitcoin’in geçmiş fiyat hareketlerini analiz ederek tutarlı bir BTC öngörüsü yapmaya çalışıyor.

Bu analistlerden biri de popüler bir kripto para analisti ve yatırımcısı olan Josh Rager. Dün (6 Eylül) Rager, Twitter üzerinden mevcut BTC fiyat hareketi ile 2015 ve 2016’da oluşan şablonlar arasında benzerlikler olduğunu paylaştı ve Bitcoin yakında %200 yükselebilir dedi.

$BTC

This current structure reminds me of 2015/2016 when Bitcoin did a 2.5x from the bottom followed by 6 months of sideways

Then out of nowhere an almost 2x in price as Bitcoin slowly trended up to new highs

One thing is for sure, I don’t want to see that $9k support break pic.twitter.com/4JnYFAtLvT

— Josh Rager 📈 (@Josh_Rager) September 6, 2019

Analist, bu mevcut şablonun, 2015 ve 2016’yı hatırlattığını söylüyor. Rager’a göre bu fraktallardan birini takip etmesi durumunda, Bitcoin, yakında %200 yükselebilir. Fakat ona göre kesin olan bir şey var ki o da; Bitcoin’in 9 bin dolarlık destek aralığına düşmemesi gerekiyor.

Kriptonun bu hamleyi yapabilmesi, paritenin yakın zaman da 9000$’ı kırmamasına bağlı. Bu seviyenin altında bir kırılma, muhtemelen bu fraktalı geçersiz kılacak ve daha fazla düşüşe yol açacak. İşte Rager’ın BTC öngörüsü ve fiyat karşılaştırması:

Analist, karşılaştırmayı üç ayrı bölüme ayırıyor:

Bitcoin yakında %200 yükselebilir! Şöyle ki;

İlk yükseliş hareketi 19 Ağustos 2015’te başladı. Analiz, Bitcoin 168$’a kadar düştüğünde, bahsedilen hareket olarak fiyatın 195$ civarında yaptığı kapanışı gösteriyor.

btc-ongorusu-koinmedya-com

Bu hamlelerin ilk kısmını analiz ettiğimizde, her iki hareket neredeyse tıpa tıp aynı olsa da son hamlenin, daha güçlü ve gerçekleşmesinin daha uzun sürdüğü görülüyor.

İkinci aşama, tamamıyla konsolidasyondan ibaret:

bitcoin-yakinda-koinmedya-com

Önceki modeli takip ederse, Bitcoin yakında patlama yapmadan önce 2020 Ocak ayına kadar konsolide olmaya devam edecek. Ancak, hareketler aynı değil.

2015 yılında fiyat, ilk yükseliş hareketinin sona erdiği yer olan 450$ civarında bir direnç alanı oluşturdu ve konsolidasyon dönemi boyunca yukarı kırmaya çalıştı.

Tam tersi, şu anki harekette fiyat, son iki ay içinde üç kez test ettiği bir seviye olan 9000 ile 9400$ arasında bir destek alanı yarattı.

Önceki fraktalda fiyat patladığında, çok hızlı bir yükseliş hareketi başlattı. Daha sonra BTC, sadece 25 günlük bir sürede yaklaşık %80 değer kazandı.

bitcoin-yakinda-koinmedya-com

Mevcut durumda, yüzdelik olarak aynı artış gerçekleşirse BTC, fiyatın ne zaman patladığına bağlı olarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabilir.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum