Trump Bitcoin’i hiç olmadığı kadar önemli hale getiriyor

Trump Bitcoin’i hiç olmadığı kadar önemli hale getiriyor. Amerika’nın 43. Başkanı olan George W. Bush’dan bu yana göz ardı edilen Bitcoin, 45. Başkan Donald Trump’la beraber tekrardan gün yüzüne çıktı!


Trump Bitcoin’i hiç olmadığı kadar önemli hale getiriyor. Amerika’nın 43. Başkanı olan George W. Bush’dan bu yana göz ardı edilen Bitcoin, 45. Başkan Donald Trump’la beraber tekrardan gün yüzüne çıktı!

 

Bitcoin’in hala genel kabul görmediği yadsınamaz bir gerçektir. Bu yüzden BTC’nin insanların bilinç altına yerleşmesi için basında mutlak suretle bolca yer alması gerekir.

Bitcoin, haziran ayında 10.000 doları geçmesiyle hem yerel hem de ulusal basında geniş yankı bulmuştu. Ancak sonrasında gelen düzeltme hareketleriyle basının Bitcoin’e karşı olan ilgili giderek azalmıştı. Ta ki Donald Trump işin içine karışana kadar.

İlgili haber: Donald Trump, Bitcoin ve kripto paralar hakkında ilk kez konuştu

George W. Bush’un Bitcoin tanıtım belgeselinde rol oynamasını ardından, sonradan gelen 2 ABD başkanı tarafından göz ardı edilen BTC, Donald Trump’la tekrardan gün yüzüne çıktı.  Donald Trump’ın Bitcoin hakkında yaptığı yorumlar uzun vadede belki olumsuz sonuçlar doğuracak olsa da, kripto varlığını kabul eden ilk ABD başkanı olması, Bitcoin ve arkadaşlarının yerel ve ulusal basında geniş yer bulmasını sağladı.

Öte yandan, Trump’ın Bitcoin ve kripto varlığıyla ilgili sözlerine, kripto dünyasından çok sert eleştiriler gelmişti. Ancak Trump’un başlattığı bu tartışmanın, Bitcoin’in şimdiye kadarki en önemli konuma gelmesini sağladığını düşünüp, Trump‘a teşekkür edenler de yok değil.

Kripto para borsası Circle’ın Ceo’su Jeremy Allaire atmış olduğu twitte, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’a teşekkür ederek, Trump’un sözlerinin şimdiye kadar verilmiş en büyük boğa sinyali olduğunu iddia etti.

Possibly the largest bull signal for BTC ever. Crypto now a Presidential / Global policy issue. People everywhere will embrace a mix of sovereign and non-sovereign digital currency. https://t.co/PK79wmCddM

— Jeremy Allaire (@jerallaire) July 12, 2019

Jeremy Allaire:

”Muhtemelen Şimdiye kadar verilmiş en büyük boğa sinyali. Trump’a Bitcoin’i başkanlık seviyesine getirip tartışma konusu yaptığı için teşekkür ederim. Kripto konusu şimdi hem başkanlık hem de global bir mesele haline geldi. Dünyanın her yerindeki insanlar kripto  paraları kucaklayacak.”

Allaire’nin sözlerini destekleyen bir paylaşımda Amerika merkezli kripto para borsası Coinbase Ceo’su Brian Armstrong’dan geldi.

Achievement unlocked! I dreamt about a sitting U.S. president needing to respond to growing cryptocurrency usage years ago. “First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win”. We just made it to step 3 y’all. https://t.co/N3tzUKELaK

— Brian Armstrong (@brian_armstrong) July 12, 2019

Brian Armstrong:

”Başarı açıldı. Yıllar önce, büyüyen kripto para sektörü için başkanlık tarafından bir açıklama yapılmasını hayal ettim. Kazanmanın 3 önemli adımı vardır. İlk adım görmezden gelinip alay konusu olmaktır. İkincisi ise seni ciddi bir rakip olarak görüp savaşmalarıdır. Son adıma geldiğinizde ise kazanmışsınızdır. Hey millet biz artık 3. Adımdayız”

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum