Tron Haziran sonuna kadar yüzde 50 yükselebilir mi?

Tron Haziran sonuna kadar yüzde 50 artış yakalayabilir mi? Tron’un iyi zamanları daha yeni başlıyor ve TRX’in gideceği daha çok yol var. Bunu bu şekilde ifade ediyoruz çünkü Tron 1 haftada 500 satoshiye kadar yükselebilir. Peki Tron’un yükselişini ne tetikleyecek?


Tron Haziran sonuna kadar yüzde 50 artış yakalayabilir mi? Tron’un iyi zamanları daha yeni başlıyor ve TRX’in gideceği daha çok yol var. Bunu bu şekilde ifade ediyoruz çünkü Tron 1 haftada 500 satoshiye kadar yükselebilir. Peki Tron’un yükselişini ne tetikleyecek?

Teknik açıdan bakarsak Tron’un ideal bir seviyede olduğunu görürüz. Hatta aşağıdaki grafik bize Tron’un ideal bir genişleyen takoz formasyonu içinde hareket ettiğini gösteriyor. Fiyat şu an destekte. Ve teknik analizin temel öngörülerinden biri de şudur ki “destekte alıp dirençte satmak” en iyi yöntemlerden biridir.

Grafiğin sağında yer alan bulanık kısım tahmin bölgesidir. Yani grafikte beyaz çizgilerle gösterildiği gibi yükseliş sergileyeceği düşünülüyor. Yazı yayına hazırlanırken TRX 0,032 dolar değerinden işlem görüyordu. Grafik direnç bölgesine ulaştığında tahmini 0,050 dolara kadar yükselmiş olacak. Bu da bugünkü değer üzerinden %50 fiyat artışı demek.

Grafik saatlik. Yani her bir mum çubuğu bir saatlik fiyat hareketini simgeliyor. Bu minvalde görseldeki analizin kısa vadeli bir beklenti olduğunu belirtmek gerekir. Bir hafta, 10 gün veya en fazla Haziran ayı sonuna kadar diyebileceğimiz bir süreç içerisinde yukarıdaki analiz gerçekleşebilir.

Güvenli bir şekilde işlem açmak istiyorsanız Öncelikle alçalan trend çizgisinin kırılmasını bekleyin. Yani yukarıdaki grafikte fiyatın yukarıya doğru hareketlendiğini gözlemleyin. Trend çizgisi kırıldıktan sonra bakılması gereken husus ise göstergelerdeki uyumsuzluklar.

Günlük grafikte RSI aşırı alım bölgesinde değil. İyiye işaret. Ayrıca harmonik formasyon hitama ermiş ve kalkış için kuleden izin istiyor. Harmonik formasyonlar tamamlandıktan sonra, en büyük adımın yüzde 38.2’si ya da 61.8’i kadar geri çekilmesi beklenir. Yani Fibo 38.2 ilk hedef. Bu ise fiyatın 521 satoshiye yükselmesi gerektiği manasına geliyor. Yaptığımız Elliot Dalga Analizinde ise fiyatın ilk aşamada 531 satoshiye çıkabileceğini öngördük.

Tron yazı yayına hazırlanırken 368 satoshiden işlem görüyordu. Yani formasyonun çalışması durumunda fiyatın %50 oranında artacağı öngörülebilir. Aşağıdaki grafik de günlük. Grafik Parabolic SAR indikatörü üzerinden okuma yapıyor.

Parabolic SAR indikatörü Mayıs ayı sonunda yön değiştirdi. Bu indikatörün TRX’e verdiği destek işareti 345 satoshi. Fiyat bu değerin üzerinde olduğu müddetçe yükseliş yönlü hareket beklenebilir. Yükseliş yani yeşil işaret de eğer düşüş kadar uzun sürecekse önünde uzun bir yol olduğu söylenebilir.

Altcoinlerde sıklıkla karşılaştığımız, düşüş trendinin bitip yükseliş başladığı ideal formasyon aşağıda resmedilmiştir.

Tron Haziran sonuna kadar yüzde

Yani fiyat önce düşen direnç hattını kırıp bir miktar yükselecek. Sonra geri gelip artık desteğe dönüştürdüğü direnç hattını test edip yükselişe başlayacak. Bu bilgiler ışığında Tron grafiğine göz atalım

Tron ideal yükseliş şablonuna daha ne kadar yaklaşabilir bilemiyorum. Trend hattı kırıldı, yükselip alçalarak hat test edildi ve şimdi o bölgeyi sonsuza kadar terk etmek için tüm şartlar hazır. Grafikte TP1 yani target point (hedef bölgesi) olarak tanımlanan bölge 550 satoshi. Yukarıda Elliot Dalga Teorisi üzerinden yaptığımız 531 satoshi hedefine son derece yakın bir bölge. Farklı yöntemler hedef bölge olarak benzer alanları işaret ediyor.

Tron hakkında daha fazlası için Tıklayın

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez – Bilgilendirme amaçlıdır.

Kısmen yararlanılan kaynak


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum