Tarihi verilere göre Bitcoin fiyat düzeltmesi 5 ay daha sürebilir

Tarihi verilere göre Bitcoin fiyat düzeltmesi daha ne kadar sürer? Tarihi veriler ışığında, bugünkü yazımızda düzeltmenin ne kadar sürebileceğini değerlendireceğiz.


Tarihi verilere göre Bitcoin fiyat düzeltmesi daha ne kadar sürer? Tarihi veriler ışığında, bugünkü yazımızda düzeltmenin ne kadar sürebileceğini değerlendireceğiz.

Kripto yatırımcıları ve tüccarlar sonraki boğa koşusunun tam kapasiteyle başlamasını bekleyedursun, Bitcoin fiyatı 12,000$ direncinden bir kez daha geriye itildi. Potansiyel olarak gelecek günlerde daha fazla düşüş gözlemleyebiliriz.

Binance Coin 30 dolar mücadelesi veriyor – işte son durum

Tarihi Bitcoin grafiklerine ve önemli analistlerden birine göre geçmişte boğa marketi öncesi fiyat düzeltmeleri yaklaşık 200 gün sürmüştü. Eğer tarih tekerrür ederse,-ki bu sık oluyor- şu anki market düzeltmesi  5 ay daha sürebilir.

Tarihi verilere göre Bitcoin fiyat düzeltmesinin yalnızca %25’i tamamlandı.

Sadece 2 altcoin, Bitcoin’den iyi performans sergiledi

Pek çok kripto analisti, Bitcoin fiyat hareketinin sonraki boğa koşusu için fırlatma tahtası olarak kullanılabilecek bir temel oluşturduğunu söylüyor. Ve marketin öncü kriptosunu aya götürecek jetlerin yakıt alması, sadece bir zaman meselesi.

Fakat ne yazık ki, önde gelen bir kripto analistine göre bu hala uzun bir zaman alabilir. Tarihi verilere göre Bitcoin boğaların marketi ayılardan devralmasından önce uzamış bir yeniden toplama fazı ya da düzeltme oluyor. Veriler, bu yeniden toplama fazının  189-201 gün arasında değiştiğini söylüyor.

Bitcoin fiyatı 26 Haziran’da 13,800$’dan geri çevirildi. Bu da yaklaşık 50 gün demek. Yani yaklaşık düzeltmenin %25’i tamamlandı ve geri kalan kısmı Aralık sonu ya da Ocak başına kadar sürebilir.

Düzeltme sonunun Aralığı bulabileceğine ilişkin verilerin yanında birkaç farklı teori de var.

Mesela kripto analisti Dave the Wave, yıl sonuna kadar genişlemiş bir düzeltme beklediğini söylüyor ve ekliyor:

“Christmas için kim ucuz Bitcoin istemez?”

 

 

Yukarıdaki veriler, Bitcoin marketin tekrarlayan aralıklarla döndüğünü gösteriyor. Efsane tüccar W.D. Gann da tarihin kendini tekrarladığını ve market siklusunu savunuyor. Marketin tepe ve dip zamanlarını bulmak için de astrolojiyi kullanıyor.

Gann’ın teorisine göre marketler Aralık, Ocak ve Temmuz aylarında tepe ya da dip yapma eğiliminde. Pek çokları Gann’ın teorilerinin sorgulanabilir olduğuna  ve bir aldatmacadan öteye geçmediğine inanıyor.

Bitcoin fiyatı 2019 Aralığında bir kez daha dip yapabilir mi? Eğer öyle olursa iyi bir yılbaşı hediyesi olmakla kalmaz, 2020’de yeni zirveleri yakalamaya hazır, yenilenmiş bir BTC ile karşı karşıya geliriz.

Kaynak

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum