Son 12 ayda yalnızca 6 altcoin Bitcoin karşısında değerlenebildi

İlgili: 2019’da dikkatle takip edilmesi gereken 6 kripto para


Kripto para piyasasında sadece 6 altcoin Bitcoin karşısında daha iyi performans sergiledi. Bunlardan birinin BTC olarak kazancı yüzde 600’ü geçiyor. İşte, bu altcoinlerin listesi.

İlk 167’deki altcoinlerden sadece yüzde 4’ü son bir yıl içinde Bitcoin karşısında değer kazanabildi. Bu altı coinden sadece BNB, bir yıl önce ilk 100 kripto para arasında bulunuyordu.

Kripto analisti Ceteris Paribus, kripto para sıralamasındaki ilk 167 altcoini seçerek bir incelemede bulundu. Bu altcoinlerden sadece 6’sının son 12 ayda Bitcoin karşısında daha iyi performans gösterdiği ortaya çıktı. Ayrıca bu 167 altcoinin değeri, 23,4 milyon BTC’den 7,2 milyon BTC’ye düşmüş. Bu düşüşün oranı ise kocaman bir yüzde 69’u oluşturuyor.

İlgili: 2019’da dikkatle takip edilmesi gereken 6 kripto para

Tabii Binance Coin’i bir kenarda tutarsak, söz konusu bu 6 altcoinden hiçbiri bir yıl önce kripto para piyasasında ilk 100 arasında yer almıyordu. Dikkat çeken başka bir benzerlik, bu altcoinlerin çoğunun işlemleri Binance üzerinden gerçekleşiyor.

Peki, BTC karşısında son bir yılın kazananları kimler?

6 altcoin Bitcoin karşısında

 

Eğer bu yıl en yüksek geliri elde etmek istiyordunuzsa, Chainlink sahibi olmanız gerekiyordu. Son bir yıl zarfından LINK token BTC cinsinden toplamda yüzde 637 değer kazandı.

Tabii bahsettiğimiz bu bir yıl içinde BTC’nin kendisi toplamda ancak yüzde 50 artabildi. Şunu da belirtmek gerekiyor ki Bitcoin’in düzeltme yaptığı şu günlerde Chainlink de kayıplar veriyor.

İlgili: ChainLink (LINK) Coinbase Pro’da listeleniyor

Holochain bir DApp platformudur ve gereksiz senkronizasyonu azaltmak ve DApp ölçeklenebilirliğini artırmak için peer-to-peer network kullanıyor.

Yaklaşık bir yıl önce Binance’de listelenmeye başlandı ve son 12 ayda Bitcoin karşısında yüzde 97 değer kazandı. Aslında, Kasım ayında da BTC’den daha iyi performans gösteren altcoinlerden biriydi.

Chainlink’in yüzde 637 oranına ulaşamasa da yine de önemli ölçüde değer kazanmıştır.

İlgili: Holo, Ravencoin ve Binance Launchpad projeleri bir sonraki yükselişe öncülük edebilir

Ravencoin, dikkatleri çeken başka bir altcoindir. Bu açık kaynak (open-source) blockchain projesi, herhangi bir gerçek ya da dijital varlıkla işlem yapılmasına izin veriyor.

RVN, son bir yılda BTC karşısında yüzde 91 değerlendi. Buna göre eğer birisi bir yıl önce BTC’lerini Ravencoin ile değiştirmiş olsaydı şimdi iki kat BTC geri alabilirdi. Büyük ihtimalle bunu kimse tahmin edemezdi.

İlgili: Anket: Yatırımcıların yarıdan fazlasının parası altcoinlere emanet

Binance Coin’in tanıtıma ihtiyacı yoktur. Ciddi oyuncuların her zaman gözdesi olan bir tokendir. Son 12 ayda BTC karşısında yüzde 31 değer kazandı. İlk üçteki altcoin ile kıyaslandığında önemli bir oran gibi görünmeyebilir. Ancak Bitcoin’in yüzde 50 kazancı ile birleştirilince çok sağlıklı bir yatırım dönüşü ortaya çıkıyor.

İlgili: 2 haftalık düşüşten sonra Binance Coin haftaya yükselerek başladı

Ren, blockchainler arasında izinsiz ve özel değer aktarımı sağlayan açık bir protokoldür. Son bir yılda BTC olarak yüzde 28 değer artışı sağladı. Bundan dolayı da bu altcoin BNB kadar iyi bir yatırım aracı oluyor.

Enjin coin, oyun endüstrisini ve toplumunu destekliyor. BTC karşısında daha iyi performans gösteren altcoinler listesinde en sonda yer alan token, Bitcoin karşısında sadece yüzde 1 değer kazanabildi.

Öte yandan birçokları altcoin sezonunu beklemeye devam ederken, bu altcoinlerin sezon beklemeden BTC karşısında daha iyi performans sergilediklerini görmek sevindirici bir durum.

Kaynak


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum