Pompliano’dan SWIFT’e yanıt: Bitcoin sizden 10 kat daha büyük!

Erken dönem Bitcoin yatırımcısı ve ayrıca sıkı bir Bitcoin savunucusu Pompliano’dan SWIFT’e yanıt


Erken dönem Bitcoin yatırımcısı ve ayrıca sıkı bir Bitcoin savunucusu Pompliano’dan SWIFT’e yanıt geldi: Bitcoin sizden 10 kat daha büyük!

Geçtiğimiz günlerde, küresel ödeme sistemi Swift, Avrupa’da anlık gönderimler için PoC (işlem kanıtı) oluşturmayı planladığı bildirildi. Bundan önce de şirket, Avsturalya ile Singapur arasında 1 dakikadan daha az süren ödeme işlemi gerçekleştirmişti.

Ödeme devi, konuyla ilgili detayları 23 – 26 Eylül 2019’da gerçekleşecek olan Sibos etkinliğinde paylaşacağını dair bilgi verdi.

Swift temsilcilerinden biri, kripto paraları kullanışsız ve itikrarsız olarak tanımlamıştı. Bu duruma sessiz kalmayan Morgan Creek Digital’in kurucusu ve aynı zamanda piyasada aktif bir yatırımcı ve trader olan Anthony Pompliano, Swift yetkilisinin sözlerini geri almasını isteyerek, ‘Bitcoin sizden 10 kat daha büyük’ dedi. Şu an dijital devrimin daha başındayız diyerek sözlerine ekledi.

Bir önceki twitinde Pompliano, Bitcoin’den bahsederken ‘dünyanın en güvenilir ağı’ ifadesini kullanmıştı. Kripto topluluğu bu twite katılırken bazıları da farklı düşündüğünü belirtti.

Bir başka twitinde de kurumsal yatırımcılar arsından 2019 ile 2018 mukayesesi yaptı.

2019 yılında Bitcoin’e, blockchain’e yada kripto paralara inanmayan, onları değersiz gören bir tane kurumsal yatırımcıya rastlamadım. 2018’e kıyasla büyük zıtlık!

kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum