Ne kadar Bitcoin (BTC)’iniz olduğunu kimseye söylemeyin

Norveç’te yaşanan bir olaydan önemli dersler çıkıyor:


Norveç’te yaşanan bir olaydan önemli dersler çıkıyor: Ne kadar Bitcoin (BTC)’iniz olduğunu sakın kimseye söylemeyin. Bitcoin zenginleri gaspçılar için açık hedef olabilir.  

Bitcoin ve kripto para piyasalarına yatırım yapmaya başlayan kişilere tecrübeli yatırımcılar, üç konuda uyarıda bulunuyor.

1- Sahip olduğunuz Bitcoin miktarından kimseye bahsetmeyin.

2- Kaybetmeyi göze alacağınız kadar parayla bu işe girin.

3- Private Key’lerini sağlam yere not edin.

Lütfen Bkz: Kripto para ponzi çetelerinin 10 özelliği

Youtube’da Bitcoin sayesinde zengin olmuş ve milyon dolarlık Lamborghini’si ile poz veren birçok zengin var. Zenginliklerini tüm dünyaya ifşa ediyorlar. Norveç’te yakın zamanda yaşanan bir olay ise tam ibretlik. Bitcoin zenginlerine “siz siz olun ne kadar Bitcoin (BTC)’niz var kimseye söylemeyin” dedirtiyor. Norveçli Bitcoin zengininin evini silahlı bir hırsız basıyor. Bitcoin zengininin evine silahla zoruyla giren hırsız, ev sahibini alı koyuyor. Gaspçı, Norveçli zengini tehdit ediyor ve Bitcoin’lerini zorla talep ediyor. Norveçli zengin ise 2’inci katta olan evinin balkonundan atlayarak canını ve Bitcoin’lerini kurtarıyor.

Hikaye biraz farklı da olsa benzer bir olay Hindistan’da yaşanmıştı. Hindistan’da bir çete lideri, dolandırdıkları kişilerden elde ettiği ne kadar Bitcoin varsa alıp kaçıyor. Çete üyeleri Hindistan’ın başka bir ilinde çete liderlerini yakalıyor. Sonuçta Hindistanlı çete lideri, Norveçli zengin kadar şanslı çıkmıyor.

Lütfen Bkz: Bu 6000 Bitcoin sonsuza kadar kaybolmuş olabilir

Norveçli zengin bir paratoner gibi belayı üstüne çekmiş. Silahlı saldırgan yakalandı ve ceza evine gönderildi. Ancak zanlı suçlamaları kabul etmiyor. Çalıntı Bitcoin’leri nakde dönüştürmek diğer değerli varlıklara göre daha kolay olduğundan Bitcoin zenginleri kem gözlerin hedefi olabiliyor. Çözüm ise sahip olduğunuz Bitcoin ve kripto paraları gizli tutmaktan geçiyor.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum