MoneyGram Ripple ortaklığında ünlü CEO’dan XRP’ye övgü

MoneyGram Ripple ortaklığında ünlü CEO, XRP’den övgüyle bahsetti. Küresel para transferinin öncü ismi MoneyGram, ortaklık kapsamında şirketin XRP deneyimini değerlendirdi ve ayrıca XRP’nin, para piyasaları için ciddi bir tehdit oluşturduğunu ileri sürdü.


MoneyGram Ripple ortaklığında ünlü CEO, XRP’den övgüyle bahsetti. Küresel para transferinin öncü ismi MoneyGram, ortaklık kapsamında şirketin XRP deneyimini değerlendirdi ve ayrıca XRP’nin, para piyasaları için ciddi bir tehdit oluşturduğunu ileri sürdü.

ABD merkezli uluslararası para transferi şirketi MoneyGram’ın CEO’su, ünlü finans kurumunun XRP deneyimi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ünlü CEO Alex Holmes, sınır ötesi ödemelerde XRP’nin hızından övgüyle bahsederken, küresel likidite yönünden dezavantajlı olduğuna da dikkat çekti.

“Ripple büyük bir dağıtılmış blockchain teknolojisine sahip ve XRP gibi ilginç bir kripto para, saniyeler içinde sınırları aşabiliyor. Fakat, fiat para biriminde küresel likidite havuzlarına ihtiyaçları var.”

Hatırlayacak olursak; MoneyGram ile Ripple, Haziran ayında stratejik bir ortaklık kurmuştu. MoneyGram, hızlı ve güvenli sınır ötesi ödemeler için Ripple’nin XRP tabanlı platformunu kullanmaya başlamıştı. Arşiviz Net olarak, daha önce de MoneyGram Ripple ortaklığında dikkat çeken 3 ayrıntıdan bahsetmiştik.

Holmes, MoneyGram sisteminin, dünya çapında para fonu konusunda sıkıntısı olmadığını ancak, hız yönüyle yetersiz kaldığını ifade ediyor:

“XRP sistemi, gerçekten hızlı ancak likidite eksik, diğeri ise (MoneyGram) büyük miktarda likiditeye sahip ancak doğası gereği yavaş.”

Ripple ve MoneyGram Temmuz ayında bir ortaklığa imza attı ve Ripple, 30 milyon dolarlık MoneyGram hissesi satın aldı. Ayrıca Ripple isterse, iki yıl içinde ekstra 20 milyon dolarlık hisse daha satın alabilecek. Peki neden 2 yıl? Şöyle ki; farklı şirketler arasında stratejik bir ortaklık oluştuğunda, çoğu insan bunun, süresiz bir anlaşma olduğunu düşünür.

MoneyGram Ripple ortaklığında, bu durum söz konusu değil. Anlaşma 2 yıllık, fakat tarafların isteği doğrultusunda süre uzatılabilecek.

Alex Holmes, uzun vadede kripto para birimlerinin, nakit para piyasaları için gerçek bir rakip olabileceğini ifade ediyor. Ve şu anda, en büyük tehditi ise XRP’nin oluşturduğunu iddia ediyor.

“Kripto para, fiat para birimine çevrilebiliyorsa, nakit para piyasaları için tehlike demektir. Çoğu hükümet bunun farkında ve bundan korkuyor. ”

MoneyGram Ripple ortaklığında XRP’den övgüyle bahseden Holmes, hükümetlerin, ülkelerinin para birimi olmayan kriptolar konusunda endişe duyduklarını dile getiriyor. Ayrıca merkez bankalarının ve hükümetlerin, para birimleri üzerinde kontrolleri olmaksızın, bir ülkeyi nasıl kontrol edip yönetebileceklerini merak ettiğini ve bu durumu endişe verici bulduğunu söylüyor.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum