Litecoin alım baskısı güçleniyor

Geçen uzun zamanın ardından dün Bitcoin ve altcoinler yükselişe geçti. 23 Eylül’de yaşanan faciadan sonra ilk defa Litecoin alım baskısı oluşturmaya başladı.


Geçen uzun zamanın ardından dün Bitcoin ve altcoinler yükselişe geçti. 23 Eylül’de yaşanan faciadan sonra ilk defa Litecoin alım baskısı oluşturmaya başladı.

21 Ekimde kripto para listesinin tamamı yeşile boyanmıştı. Bugün de düşüşe geçen Bitcoin dışında pek bir değişiklik yok. Yaklaşık bir ay öncesinde 74 dolara kadar çıkan Litecoin 23 Eylülde yaşadığı düşüşten sonra 55 dolar seviyesine düştü. Bu düşüşten sonra bir türlü toparlanamayan LTC fiyatları 60 dolara bile yaklaşamadı.

Sene başında Ağustos ayında gerçekleşecek olan Halving nedeni ile 2019 yılını “boğa yılı” olarak adlandıran Litecoin’de evdeki hesap çarşıya uymadı. Beklenenin aksine Halving olayı öncesinde büyük bir düşüş yaşayan TC fiyatları, o düşüşünü hala sürdürmeye devam ediyor.

Litecoin’in 4 saatlik fiyat tablosuna baktığımızda bir yükselen üçgen formasyonu görüyoruz. Üçgenin en yüksek noktasını sabit şekildeki 55.18 $ seviyesi oluştururken, 51.24 $, 52.12 ve 53.05 $ seviyeleri diğer alçak noktaları oluşturuyor.

Yükselen üçgen formasyonunda boğumdan sonraki kırılma genellikle yukarı yönlü gerçekleşir. Yakın zamanda bir yükselişe işarete eden bu formasyon ile birlikte Litecoin alım baskısı oluşturabilir.

EMA şeridi indikatörü ise Litecoin’in direnç noktası oluşturmak yerine destek noktalarının olduğu yerde kümelenmeye başladığını işaret ediyor. Bu durum birçok analist tarafından yükseliş emaresi olarak değerlendiriliyor. Ayrıca EMA indikatörüne baktığımızda Litecoin fiyatlarında volatilite oranının epey azaldığını görebiliyoruz. Bu da fırtına öncesi sessizlik şeklinde yorumlanabilir.

RSI indikatörü bize son birkaç gündür alıcıların pozisyonlarını güçlendirdiğini gösteriyor.  Yükselen üçgeni kırması durumunda Litecoin alım baskısını yatırımcılar üzerinde iyiden iyiye arttırabilir. MACD göstergesi ise geçen uzun zamandan sonra 17 Ekim’de yükseliş eğilimi gösterdi ve o zamandan beri yükseliş pozisyonunu sürdürüyor.

Bu iki önemli indikatörü birlikte değerlendirdiğimizde teknik göstergeler kripto para piyasasında kısa vadede yükseliş olabileceğini müjdeliyor. Litecoin fiyatlarındaki dalgalanmanın düşüşe geçtiğini ve şeridin yükseliş işareti olarak görülen fiyatlara destek oluşturmaya direnç olarak hareket ettiğini belirtti.

Kripto para piyasasında en büyük 6. Hacme sahip olan Litecoin, 24 saatlik fiyat tablosunda % 1,12 oranında yükselmiş gözükürken yazım sırasında 55,05 $ ‘dan işlem görüyor.

Kaynak


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum