Libra vazgeçmiyor 2020’de piyasalarda

Libra aleyhindeki tüm baskılara ve açıklamalara rağmen Libra vazgeçmiyor.


Libra aleyhindeki tüm baskılara ve açıklamalara rağmen Libra vazgeçmiyor. Libra projesinin yöneticisi, Libra’yı hala 2020’de piyasalarda görebileceğimizi düşünüyor.

Libra üzerinde Avrupa ve ABD merkezli baskılar artan derecede devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Almanya yönetimi genel olarak stabil coin’leri özel olarak Libra’yı ilgilendiren bir yasa tasarısını kabul etti. Almanya (ki buna Avrupa Birliği de diyebiliriz) euro’ya alternatif bir para birimi görmek istemiyor. Hatta Almanya bu meseleyi egemenlik sorunu olarak görüyor. Almanya kısaca para basma yetkisi hükümetin ve bu yetkiyi özel bir şirkete devretmen diyor. Libra tarafındaki gelişmelere baktığımızda ise Libra hedefinden vazgeçmiyor.

Lütfen Bkz: Almanya’da stabil coin’leri yasaklayan tasarı kabul edildi

Libra Birliğinin yöneticisi David Marcus, İsviçre’nin NZZ gazetesinde verdiği demeçte Libra projesinde sapma yok. 2020’de piyasaya sürülecek dedi.

“Hedef hala gelecek yıl Libra’yı başlatmak. O zamana kadar tüm sorulara doyurucu  cevap vermeli ve mevzuata uygun bir ortam hazırlamalıyız.”

Libra yönetimi kararlı biçimde ABD ve Avrupa başta olmak üzere ülkelerin sorumlu bürokratlarını ve millet vekillerini ikna edebileceğini düşünüyor. Bu konuda küresel anlamda tüm kapıları zorluyor. Libra, içinde bulunduğumuz ay içerisinde İsviçre’de dünya geneli merkez bankaları başkanları ve yatırım bankalarının yöneticileri ile buluştu. Libra konusunda şüpheleri gidermeye çalıştı.

ABD piyasaları Libra için hayati derecede önemli. Bu nedenle Libra, ABD bürokrasisini etkilemek için kararlı ve politik bir yöntem uyguluyor. Libra, Cumhuriyetçi senatör Mike Crapo gibi etkili senatörlerin danışmanlığını yapmış olan Susan Zook’u işe aldı. Crapo, ABD Senatosu Bankacılık konseyi Başkanı pozisyonunda bulunuyor. Zook, Washington koridorlarında Libra lehine lobi yapıyor. 2020’de piyasalarda Libra’yı görebileceğiz mi, sorusunun cevabını vermek için beklememiz gerekecek.

Lütfen Bkz: Facebook Libra için ABD senatosunda lobi yapıyor

Kaynak


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum