Kan Grubunuz ve Kanser Riskleri

İran'da 55 bin kişi üzerinde yapılan araştırmalarla en fazla ve en az kanser riski taşıyan kan grupları saptandı. İşte, sonuçlar...


Farklı kan gruplarına sahip insanların aynı zamanda farklı hastalık tehlikeleri taşıdığını hiç düşündünüz mü? Yapılan araştırmalar hangi kan grubunda hangi rahatsızlıkların daha fazla görüldüğü ve hastalık riski en az olan kan grubunun hangisi olduğuna dair birçok bilgi ortaya çıkardı.

‘0 Grubu’ Daha Az Kanser Riski Taşıyor

İran’da 55 bin kişi üzerinden yürütülen araştırmalar kan gruplarıyla yaşanan hastalıkların bağlantısının varlığını ispatladı. Araştırmaya göre ‘0’ grubu kan taşıyıcılarda belirli hastalıklarda diğerlerine nazaran yüzde 9 daha fazla ölüm yaşanıyor.

Kan gruplarıyla mide kanseri bağlantısı araştırıldığında ise ‘A, B ve AB’ kan grubu sahiplerinin ‘0’a göre yüzde 55 oranında risk taşıdığı saptandı. Elbette bu sonuç ‘0’ grubu dışında kalan kan taşıyıcılarının hastalık riski taşıdığını tam olarak yansıtmıyor.

A ve AB Kan Grubunda Kanser Riski Daha Fazla

Burada spor ve düzenli beslenme de kayda değer etmenler arasındadır. Ancak şu bir gerçek ki, ‘0’ kan grubu sahiplerinin ciddi hastalıklara yakalanma riskleri daha azdır.

Bu konu üzerine yürütülen eski araştırmalarda bütün kanser çeşitlerinin A ve AB kan gruplarında görülme oranının daha yüksek olduğu saptanmıştı. Kanser riskini en az taşıyan grubun ise 0 kan grubu olduğunu söyleyebiliriz.

Uçan Araba Dehşet Saçtı!

https://arsiviz.net/saglik/


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum