İngiliz Kraliyet Hazinesi Başkanı: Libra’yı engelleyecek değiliz

Libra ekonominin patronlarını tedirgin ederken İngiltere’den farklı yönde açıklamalar geldi. Hazine Başkanı Libra’yı engelleyecek değiliz, açıklamasında bulundu.


Libra ekonominin patronlarını tedirgin ederken İngiltere’den farklı yönde açıklamalar geldi. Hazine Başkanı Libra’yı engelleyecek değiliz, açıklamasında bulundu.

Facebook’un Libra’sı varlıkla yokluk arasında gidip geliyor. Libra hakkında ABD’den gelen engelleyici açıklamaların aksine bugün İngiltere’den Libra lehine sayılabilecek açıklamalar geldi.

ABD’li bazı senatörlerin “Libra’yı durdurun” çağrısının aksine İngiltere Kraliyet Hazinesi Başkanı (Maliye Bakanı da diyebiliriz) Philip Hammond, Libra’yı engelleyecek değiliz, dedi. Başkan, sadece Libra’nın regüle edilmesi gerektiğini belirtti.

Libra projesinin white paper’ı piyasaya sunulduktan sonra ekonomi patronlarının Libra hakkındaki açıklamaları da üst üste geldi . Facebook’un 2.5 milyara yakın kullanıcı sayısı ekonominin patronlarını doğal olarak tedirgin ediyor.

Libra’ya ilk tepki Fransa’dan gelmişti. Fransa Finans Bakanı, Libra fiat paraların yerini almamalı açıklamasında bulundu. Almanya’dan parlamenter Markus Ferber ise Facebook’un bu girişimi engellenmeli açıklamasında bulunmuştu. Sonrasında ABD, Japonya ve Avrupa Merkez Bankası Başkanlarından da benzer açıklamalar geldi.

İngiltere Kraliyet Hazinesi Başkanının açıklamaları şu şekilde:

“İngiltere olarak bunu (Libra’yı) kullanacağız. Sırtımızı dönmeyeceğiz. Durdurmaya çalışmayacağız. İyi biçimde regüle edilmesi için çalışacağız. Uygun biçimde düzenlenirse ödemeler sistemini dönüştürebilir.”

Anlaşılan Batı Dünyası Libra’ya ölümü gösterip sıtmaya razı edecek.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Tron, Ethereum ve EOS’u Dapps’te geride bıraktı

Koreli firmalar mobile blockchain kimlik tanına sistemi kuruyor

Çin binlerce Bitcoin ASIC cihazına el koydu

 Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum