İkimizin Yerine Dizisi Konusu (Balika Vadhu)


İkimizin Yerine dizisinde çok özel bir efsane izleyicinin karşısına çıkarılacak. En iyi senarist ödülü alan Balika Vadhu dizisi ünlü senaristler Purnendu Shekhar ve  Gajra Kottary ile birlikte 5 senarist daha yazmıştır. Dizi uzun soluklu bir dizi olduğu için bir çok kez başrol oyuncuları değiştiği gibi zaman zaman senaristler de değişmiş ama dizinin hikayesi korunmaya başlamıştır.

İkimizin Yerine dizisinde kaderleri adeta beraber yazılmış  Anandi ve Jagdiş’in hikayesi anlatılacak. Aslında hikaye yine standart Hint hikayesi. Sert bir koca; kocasına deli gibi aşık bir kadın. Sert adam sonunda yumuşar deli bir aşık olur; ama bu sefer İkimizin Yerine hikayesi biraz daha süslü.

Anandi 8 yaşında iken kendisi gibi bir çocuk olan Jagdiş’e gelin olarak verilir. Anandi’ye evlenmek değil de çocuk yaşta kendi ana kucağından ayrılıpta başka bir ailenin yanına sığıntı olarak verilmek çok koyar; zira kocası jagdiş’de gözü açılmamış bir çocuktur; önce beraber oynarlar çocukluklarını geçirirler ama Jagdiş’in gözü evdeki güzelliği görmez ve ergenlik dönemi gelince okuldan Gauri denen bir kızı aşık olur. Anandi’ye ise sürekli kocanı elinde tut denir ama Anandi bunu başaramaz. Anandi sonradan sonraya kocası Jagdiş’e aşık olmaya başlar ancak bu aşk Jagdiş’i daha da bunaltır ve evden kaçmasına neden olur.

Anandi kocasına aşkını ispat etmek için yapmadığını koymaz ama Jagdiş’in gözünde hiç bir değeri yoktur. Sonunda pes eden Anandi Jagdiş ile boşanmayı kabul eder. Anandi aşkını kalbine gömer ve Jagdiş’in evinden ayrılır. Gauri isimli kızla evlenen Jagdiş sonunda kendi tercihim ile evlendim yuva kurdum der ama Gauri oldukça kötü bir gelin olacaktır Jagdiş’in ailesine. Jagdiş’in ailesi Anandi gibi bir gelinden sonra Gauri’ye alışamaz ve sürekli eski karısı Anandi’ye dönmesi için baskı yaparlar. Bu baskı Gauri’yi de bunaltır ve Jagdiş’in ailesini en büyük düşmanı olarak görür. Bu arada Anandi’de yıllar geçmiş ve Jagdiş’i unutamamıştır; ancak Anandi sonradan  Shivraj Shekhar denen iyi kalpli bir adam ile aşık olmadan evlenir.

Jagdiş ise aradan geçen zamanda Anandi’nin değerini anlar ama bir türlü ona dönemez zira Gauri denen kadın yapmadık oyun bırakmaz Jagdiş’in başı beladan belaya girer ama bir türlü karısı Gauri’ye laf konduramaz ancak sonunda  o da karısının bir yılan olduğunu anlar.  Jagdiş eski karısına dönmek ister ama o artık başka bir adamla evlidir.

Jagdiş karısının  Shivraj Shekhar denen adama değil hala kendisine aşık olduğunu öğrenir ve tekrar onunla bir hayat kurmak için çabalamaya başlar


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum