Hakkındaki davalar düşerse Ripple yükselir mi?

Y


Yatırımcıları tarafından açılan davalar düşerse Ripple yükselir mi? Ripple, hakkında açılan toplu davayı reddetmek için yeniden harekete geçti. XRP yatırımcıları ve Ripple arasındaki yasal savaşta son durum ne?

XRP yatırımcıları ve Ripple arasındaki yasal savaş devam ediyor! Şirket, hakkında açılan toplu davayı tamamen reddetmek için yeniden harekete geçerken, konuya ilişkin pek çok argüman üretti. Ancak hiçbirinde XRP ile ilgili ortaya atılan iddialar ele alınmadı.

Dava, Temmuz 2018’de, Ripple’nin kayıt dışı tahvil sattığını iddia eden bazı XRP yatırımcıları tarafından açıldı. Bu yılın başlarında mahkeme, davacıların tutuklu yargılama yönündeki talebini reddettiği zaman, Ripple küçük bir zafer kazanmış oldu.

Daha sonra davacıların avukatları Taylor-Copeland, Kaliforniya’da başka bir dava daha açtı, çünkü eyaletlerdeki yasalar yatırımcılara daha fazla avantaj sağlıyor. Peki hakkındaki davalar düşerse Ripple yükselir mi?

XRP ve Ripple hakkındaki tartışmalara rağmen, kripto para biriminin fiyatı geçtiğimiz hafta içinde iyi bir performans sergiledi. Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, XRPUSD paritesi, 0.29‘dan işlem görüyor.

Eğer mahkeme Ripple lehine karar verirse, XRP’nin fiyatı daha da artabilir. Buna karşılık, mahkeme davacıları haklı bulur ve XRP’yi tahvil olarak tanımlarsa, XRP fiyatı büyük bir darbe alabilir.

Kripto topluluğu, hakkındaki davalar düşerse Ripple yükselir mi diye merak etse de davayı yakından takip eden avukatlardan biri olan Jake Chervinsky, davanın sonuçlanmasının en az birkaç yıl süreceğini düşünüyor.

Chervinsky, Ripple’nin, XRP’nin tahvil olarak değerlendirilmesi yönündeki iddiaları reddetme çabası içerisinde olduğunu söylüyor. Ve bunun da davayı mümkün olduğu kadar geciktirmek için mükemmel bir şekilde tasarlanan bir girişim olduğunu ifade ediyor.

1/ Ripple just filed a motion to dismiss the XRP securities class action. The motion is perfectly designed to delay the case as long as possible & is deeply unsatisfying for those of us who want a ruling on whether XRP is a security.

Here are the highlights & what comes next:

— Jake Chervinsky (@jchervinsky) September 20, 2019

Bununla birlikte, davacılar 4 Kasım’a kadar mahkemeye itirazlarını sunacak ve Ripple’nin de 4 Aralık’a kadar cevap vermesi bekleniyor. Ardından mahkeme 15 Ocak 2020’de tarafları dinleyecek.

Ayrıca Beyaz Saray Finansal Hizmetler Komitesi, SEC başkanı Jay Clayton ve diğer regülatörlerle Salı günü kripto düzenlemelerini görüşmek üzere bir araya gelecek. Yetkililer, kripto para birimlerinin nasıl düzenleneceği konusunda net bir çerçeve oluşturmaya çalışacaklar. Bu toplantının kripto piyasası üzerinde doğrudan bir etki yaratması bekleniyor.

Bazı yatırımcılar, hakkındaki davalar düşerse Ripple yükselir dese de şirket, XRP fiyatını baskı altına alacak girişimlerden geri durmuyor. Geçtiğimiz hafta yine Ripple, XRP artışı sonrası manipülatif bir hamle daha yaptı. XRP sahipleri fiyat yükseldi diye sevinirken, piyasaya dev miktarda XRP sürdü; OTC dağıtım cüzdanına, yaklaşık 8.5 milyon$’lık 30.000.000 adet XRP aktardı.

Ripple hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum