Haftanın kaybedenleri: Tron, NEO ve LINK

Regülasyonların kripto para piyasalarında neden olduğu belirsizlik, Bitcoin’in fiyatlarını 10 bin doların altına itiyor. Tron, NEO ve LINK ise haftanın en çok kaybedeni.


Regülasyonların kripto para piyasalarında neden olduğu belirsizlik, Bitcoin’in fiyatlarını 10 bin doların altına itiyor. Tron, NEO ve LINK ise haftanın en çok kaybedeni.

Facebook, Libra’nın beyaz kâğıdını açıklamasından sonra regülasyon kara bulutları, kripto para piyasalarının üstüne çöktü. Rahmet mi getirecek felaket mi sorusu, henüz cevap bulamadı. Belirsizlik ise kripto para piyasalarında kimsenin istemeyeceği şey. Belki de bu nedenle Bitcoin 10 bin doların üstünde tutunamıyor.

Aşağıdaki grafikte 20 Haziran tarihinden sonra Bitcoin fiyatlarındaki değişimi görüyoruz. Bitcoin özellikle son günlerde 10 bin doların üstünde tutunmakta zorlanıyor.

Kripto para piyasalarının genel görünümü yukarıda özetlediğimiz gibi. Son hafta içerisinde en çok kaybeden kripto paralar ise Tron, NEO ve LINK.

Haftanın en kötü performans sergileyen kripto paraların başında Tron geliyor. Justin Sun’ın hakkında çıkan söylentiler, Tron’un fiyatında düşüşün en önemli nedenlerinden (Lütfen Bkz: Çin’de Çiftlik Bank vakası ve Justin Sun iddiası).

Tron, bir hafta içerisinde 3 cent bandından 2 cent bandına geriledi.

Warren Buffett’le Justin Sun’ın yemek randevusunun iptali, Tron fiyatlarındaki düşüşün tuzu biberi oldu. Oysa Sun, Warren Buffett’le yemeği iyi pazarlamıştı (Bkz: Justin Sun iyice suyunu çıkardı: Ancak Tron ve BitTorrent için işe yarıyor).

Aşağıdaki grafikte de NEO fiyatlarındaki değişimi görüyoruz. NEO, bir hafta içerisinde 13.75 dolar seviyesinden 11.25 dolar seviyesine kadar geriledi.

Son olarak Chainlink’e bakıyoruz. Bahse konu olan 3 kripto paranın da Çin merkezli olması ise önemli bir ayrıntı.

LINK, hafta başında 2.7 dolardan işlem görürken 2.25 dolar seviyesine kadar geriledi.

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum