Güney Amerika’da Bitcoin işlem hacmi yükseliyor

Brezilya BTC ticareti 1 milyar Brezilya Real’ini geçti


Güney Amerika’da Bitcoin işlem hacmi arttı. Venezüella, Brezilya, Şili ve Kolombiya’daki Bitcoin ticaret hacmi artmaya devam ederken, yükselen pazar oynaklığı Güney Amerika’daki coşkuyu hafifletemedi.

Üç merkeziyetsiz P2P platformu ticaretini izleyen Coin Dance, bu hafta sonu, tüm zamanların en yeni rekorunu doğruladı.

13 Temmuz’da sona eren son yedi gün boyunca, Venezuella Localbitcoins kullanıcıları, 49.24 milyar Egemen Bolivar (VES) ticaret yaptı.

Bitcoin hash oranı tarihin en hızlı büyüme rakamlarını yakaladı

 

ABD başkanı Donald Trump’ın Bitcoin’in değerine inanmadığını ya da takdir etmediğini söylemesine rağmen, komşu ülkeler ticarette artış kaydettiler.

Donald Trump, Bitcoin ve kripto paralar hakkında ilk kez konuştu

Şili, geçen hafta Localbitcoins’te tüm zamanların en yüksek seviyesinin sadece 50 milyon altında, 194 milyon Peso işlem kaydetti.

Kolombiya’da, bu rakam Mayıs ayının ilk haftasında gerçekleşen haftalık en iyi performansının sadece 1,5 milyar dolar aşağısı 9,1 milyar Kolombiya Peso’su idi.

Brezilya ilginç rakamlar bildirdi. Yerel borsa bitValor’a göre, Haziran ayında, toplamda 1 milyar Brezilya Real’ini (BRL) geçen hacim ile, BTC işleminde Brezilya real’ine karşı  % 23 artış yaşandı.

Özetle, “Artışa rağmen, aylık kapanış Haziran ayındaki BRXBT Endeksi günlük maksimumun % 15 altındaydı” diye yazdı yöneticiler.

BRXBT endeksinin bu istikrarsızlığı ve güçlü salınımı, piyasa yeni Bitcoin teklif seviyelerini test ettikçe Temmuz ayında da devam edebilir.

Son günlerde BTC/USD, ulaştığı 13.000 $  seviyesinden 9912 $’ a sert bir düşüş gösterdi. En yeni veriler, dünya çapındaki resmi borsalarda 27 milyar dolarlık değişen ellerin olduğunu gösteriyor.

Bitcoin psikolojik 10 bin dolar desteğine doğru ilerliyor

Bitcoin yazının hazırlandığı sırada Coinmarketcap verilerine göre % 2 ‘lik bir artışla 10,775 Dolar’dan işlem görüyordu.

Kaynak


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum