Gözünüz Bitcoin, Litecoin ve ChainLink üzerinde olsun

Genel olarak kripto dünyasında neler olduğunu, Bitcoin Litecoin ve ChainLink özelinde öğrenmek isterseniz, sizin için derlediğimiz makalemize bir bakın deriz.


Genel olarak kripto dünyasında neler olduğunu, Bitcoin Litecoin ve ChainLink özelinde öğrenmek isterseniz, sizin için derlediğimiz makalemize bir bakın deriz.

Bu makalede özellikle Bitcoin, Litecoin ve Chainlink’e odaklanarak son 24 saatlik süreç içerisinde kripto para piyasalarında neler olduğunu aktarmaya çalışacağız.

İlgili: Bitcoin ve Litecoin arasındaki en önemli farklar

CryptoCompare’den elde edilen verilere göre Bitcoin fiyatı 20 Temmuz’dan beri ilk defa 3 Ağustos Cumartesi gecesi saat 02:50’de 10,800 doların üzerine çıktı.

Makalenin yayına hazırlandığı saatlerde Bitcoin % 2.46 oranında bir artışla 10,765 dolar üzerinden işlem görüyor.

Litecoin fiyatı 2019 yılı içerisinde % 214 oranından daha fazla bir düzeyde yükseliş göstermiş olmasına rağmen şu anda düşüş eğilimine devam ediyor. Litecoin’in şu andaki fiyatı 19 Aralık 2017 tarihinde ulaşmış olduğu tüm zamanların en yüksek değeri olan 375.29 dolardan neredeyse % 75 oranında daha düşük. Yaklaşık üç aylık bir periyot içerisinde Litecoin, fiyatının 141.77 dolara ulaştığı 22 Haziran tarihinden itibaren düşüş sergileyen bir gidişat içerisinde bulunuyor.

Aslında, Litecoin blok madenciliği ödülü 5 Ağustos tarihinde 25 coinden 12.5 coine düşecek. Buna rağmen son 24 saatlik periyot içerisinde Litecoin fiyatı % 2.6 oranında bir düşüşle 95 dolara geriledi. Buna karşın Bitcoin fiyatı aynı zaman diliminde neredeyse % 3 oranında artış sergiliyor.

Son 24 saatlik periyot içerisinde tüm kripto para birimleri arasında en fazla yatırımcısına kazandıran coin, Chainlink oldu. Chainlink yaklaşık % 21.28 oranında yükseliş sergileyerek 2.639 dolar üzerinden işlem görüyor.

Chainlink fiyatına olumlu yönde etki edebileceği düşünülen bir diğer güzel haber ise 2 Ağuston Cuma günü açıklanan Callisto Network’ün Chainlink ile entegre ediliyor olması haberiydi.

İlgili: Zilliqa da Chainlink oracle çözüm ortaklığını tercih etti

2 Ağustos’ta yayınlanan blog yazısında Callisto, Chainlink ile yapıyor oldukları entegrasyon ile ilgili şunları ifade ediyor:

“Kullanıcılarımıza ve akıllı sözleşme geliştiricilerine eşsiz, merkeziyetsiz ve çok yönlü bir oracle fonksiyonu sağlamak için Chainlink’i uygulamaya koyuyoruz. Chainlink açık kaynak doğası, istisnasi teknik ekibi ve anlaşılır geliştirici dokümanları nedeniyle seçildi. Halihazırda Callisto, zincir dışı hizmetlerle zincir üzerinden temel iletişime imkan tanıyabilecek bir oracle sistemine sahip değil. Fakat Callisto, Chainlink ile mükemmel bir merkeziyetsiz uçtan uça ekosistemi hayata geçirmek istiyor.”

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum