Ethereum Bitcoin karşısında değer kaybediyor! Altcoin yatırımcıları için anlamı ne olabilir?

Ethereum Bitcoin karşısında artan oranda bir değer kaybı yaşıyor. Bu kayıp altcoin piyasası için bir anlam ifade ediyor mu? Altcoinleri nasıl bir gelecek bekliyor?


Ethereum Bitcoin karşısında artan oranda bir değer kaybı yaşıyor. Bu kayıp altcoin piyasası için bir anlam ifade ediyor mu? Altcoinleri nasıl bir gelecek bekliyor?

Bitcoin ve altcoinler son zamanlarda volatiliteyle boğuşuyorlar. Bitcoin yine kendini sağlama almış görünüyor ama altcoinler için durum hiç de iç açıcı değil. Ethereum, Bitcoin karşısında çok ciddi kayıplar yaşadı

Kripto analistlerinden birisine göre Ethereum’un değer kaybetmeye devam etmesi, altcoinler için kaçınılmaz bir mağlubiyetin işareti. Bu da demektir ki, altcoin yatırımcıları yakında ciddi zararlar görebilirler.

BTC ‘nin piyasa hakimiyeti arttıkça Ethereum değer kaybediyor. Bitcoin’in son rallisi sırasında, piyasadaki hakimiyet oranı oldukça dikkat çekici şekilde arttı. Bu durum  yatırımcıların altcoinlerden BTC’ye geçmesinin . sonucu oluştu.

Ethereum bu süreçte hakimiyetini kaybeden en büyük altcoin oldu ve çok keskin bir satış baskısıyla karşı karşıya kaldı. Bu sürecin sonunda ETH/ BTC değerinde düşüş yaşandı ve ETH 0,041 BTC’den 0.01863 BTC’ye kadar düştü.

 

 

Twitter’ın popüler analistlerinden David Martin, son attığı twitte ETH’nin BTC karşısındaki yenilgisinden söz ediyor. Bu şekilde bir gelişmenin BTC’nin mevcut gücünü ve ETH’nin apaçık zayıflığını gösterdiğini vurguluyor.

“Ethereum Bitcoin karşısında mücadele edemiyor, iki varlık arasındaki fark gittikçe daha çok açılıyor. Bitcoin’in gücü ve Ethereum’un zayıflığı daha da belirgin hale geliyor”

 

9/ #ETHEREUM continues to underperform #bitcoin, and the standard deviation of the residual spread between the pair of assets continues to widen, indicating further drift between bitcoin’s strength and ethereum’s weakness in price as of late@Bitcoin @ethereum pic.twitter.com/rU3eVcqpQM

— David Martin (@mrtn_dvd) August 12, 2019

Ethereum Bitcoin karşısında çok geride kaldı. Altcoinlerin BTC karşısındaki perişan durumları Temmuz ayı fiyat tablosunda açık ve net görünüyor. Temmuz Bitcoin için bir volatilite ayı olmuştu.

BTC sadece % 6,8 değer kaybetmesine rağmen bu ay içinde, diğer alt coinlerin değer kaybı % 20 kadar gerçekleşti, bazıları % 33 oranını bile görmüş durumda.

Bknz: Max Keiser: Bitcoin hakimiyeti yüzde 80’e çıkacak, altcoinler daha da düşecek!

10/ #Altcoins Altcoins continue to underperform #bitcoin, as #BNB and #LTC are the only two in the top ten that are outpacing bitcoin year-to-date. #ETH #XRP #BCH #EOS #XLM #TRX #ADA #BTC pic.twitter.com/DUzRMe2JZF

— David Martin (@mrtn_dvd) August 12, 2019

An itibariyle Bitcoin’in hangi tarafa doğru hareket edeceği net olmamakla birlikte, Bitcoin parça parça kayıplar yaşamaya başladı. Hakimiyet oranı %68 civarına geriledi. Her ne kadar az gibi görünse de, BTC şu anda yukarı yönlü hareket etmiyor. Yakında piyasada neler olacak belli değil, ETH daha fazla satış baskısıyla karşılaşabilir. Şu anda piyasa tam ortada dediğimiz bir yerde. Ethereum Bitcoin karşısında kaybettiklerini geri alabilir mi?

Bknz: Bitcoin fiyatı düşer mi? BTC teknik analizi ne gösteriyor?

Bknz:Ethereum fiyatı ne kadar düşebilir?

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum