En büyük 8 kripto borsa cüzdanındaki Bitcoin miktarı dudak uçuklatıyor

Kripto para piyasasına yön veren balinaların ve Hodler’ların cüzdanlarındaki Bitcoin miktarı ne kadar hiç merak ediyor musunuz? Popüler Twitter hesabı “The Token Analyst” geçtiğimiz günlerde bununla ilgili ilginç bir bilgi paylaştı.


Kripto para piyasasına yön veren balinaların ve Hodler’ların cüzdanlarındaki Bitcoin miktarı ne kadar hiç merak ediyor musunuz? Popüler Twitter hesabı “The Token Analyst” geçtiğimiz günlerde bununla ilgili ilginç bir bilgi paylaştı.

The Token Analiyst’e göre en büyük hodlerlar (kripto para tutan hesaplar) kripto para borsaları. Popüler hesabın verdiği bilgiye göre, piyasada dolaşımda bulunan toplam Bitcoin arzının %7’si sekiz büyük kripto borsada bulunan cüzdanlar içinde tutuluyor.

8 Ekim 2019 tarihinde bu tweeti paylaşan The Token Analiyst, konu ile ilgili yorumlarda da bulundu. Buna göre, Bitcoin’in tarihine şöyle bir göz attığımızda ilgili borsaların hesaplarındaki Bitcoin miktarı sürekli artışa geçmiş. Cüzdanlardaki BTC stoku artışının özellikle rallilerde ve kırılmaların olduğu dönemde en yüksek noktaya ulaşması çok dikkat çekici bir olay.

Exchanges are the biggest #HODLers 💼

6.7% (~$9.8B) of all #BTC in circulation is currently held on exchange wallets

Through price rallies & crashes, we see that the stockpile of $BTC on exchange wallets has consistently been increasing.

More info – https://t.co/mZE95eHagc pic.twitter.com/saWWLmJKNT

— TokenAnalyst (@thetokenanalyst) October 8, 2019

Piyasa ile ilgili tarihsel veya eş zamanlı bilgiler paylaşan bu meşhur Twitter hesabı ilgili tweet’inde çarpıcı bir iddiada da bulundu. İddiaya göre, bahsettiğim sekiz büyük kripto borsasında tutulan Bitcoin miktarı ne kadar biliyor musunuz? 1,2 milyon coin! Böylesine yüksek bir rakam ile anılan kripto borsaların “en büyük hodler” unvanına sahip olması gayet doğal.

Twitter’daki iddiasını somut bilgiler eşliğinde sunan The Token Analsyt, paylaştığı grafikte en zengin “Hodler” borsalarını da sıraladı. Cüzdanlarında en fazla Bitcoin yöneten borsalar sıralamasında en üst sırayı Huobi Group alıyor. Onu takip edenler ise Binance ve BitMEX borsaları.

Diğer taraftan, kripto para dünyasında kullanılan an yaygın jargonlardan birisi olan “Hodl” kelimesinin ortaya çıkış hikayesi de enteresan. Bu meşhur kelime Aralık 2013’te, yani neredeyse 6 yıl önce bir Bitcoin forumunda ortaya çıktı. Bu tarih aynı zamanda Bitcoin’in 1000 doların altına düştüğü ayı sezonunun başlangıcına denk geliyor.

Bitcointalk üyesi olan GameKyuubi, piyasada belirsizliğin hakim olduğu bir FUD zamanında kripto paraları satmayın çağrısı yapmak istemişti. Alkollü olması sebebi ile “Hold” kelimesi yerine yanlışlıkla “hodl” yazan acemi trader, yaptığı paylaşımdan sonra meşhur oldu. Zamanla bu kelime kripto para piyasasının maskotu haline geldi.

Yazıma son verirken şuraya güncel bir Bitcoin tahmini bırakayım! CNBC Twitter analisti Big Cheds, önümüzdeki günlerde kripto piyasasının düşüşe geçeceği iddiasında bulundu. Bununla birlikte, BTC fiyatları için uzun vadede boğa sezonu söz konusu. Yazım esnasında BTC fiyatı 8,166 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum