Dogecoin fiyatı Bitcoin’e göre daha az düştü

Dogecoin piyasaya ayak uyduruyor ve düşüyor. Ancak bir şey dikkatimizi çekti, o da Dogecoin fiyatı Bitcoin’e göre daha az düşüyor.


Dogecoin piyasaya ayak uyduruyor ve düşüyor. Ancak bir şey dikkatimizi çekti, o da Dogecoin fiyatı Bitcoin’e göre daha az düşüyor.

Dün Dogecoin en yüksek tepe noktası olarak $0.003600 ve en düşük dip noktası olarak da $0.003364 gördü. Piyasadaki düşüş tüm altcoinleri etkilediği gibi Dogecoin fiyatını da etkiledi.

bkz: Ticari Fırsat: Dogecoin Bitcoin paritesi fırsat sunuyor

Haberin yazıldığı an itibariyle son 24 saat içerisinde BTC %9 düşerken DOGE %7 düşüş kaydetti. Ancak Dogecoin fiyatı Bitcoin’e göre daha az düşmesi karşısında şaşırmadık. Çünkü kripto para uzun zamandır diplerdeydi ve büyük kazanımlar elde edemiyordu. Portföyünde Dogecoin tutan çoğu yatırımcı sıkı bir DOGE holderi olduğu biliniyor.

Dogecoin şu an CoinMarketCap’te 28. sırada yer alıyor.Eğer para birimi şu anki düşüşten kurtulursa yatırımcısına uzun dönemde iyi gelir getirebilir.

1 günlük grafikte kripto para biriminin ne yapmaya çalıştığı açıkça görülüyor. Bir hafta öncesinde yapmış oldu sert çıkış Dogecoin’in Binance borsasında listelenmesiye ilgiliydi. Para birimi fiyatını arttırmak için bahane aradığını görüyoruz.

İlk çıkışta fiyat $0.0031’dan $0.0050’ye çıkarak %65 artış yakaladı, ancak bu artışı sürdüremedi. Dogecoin Bitcoin fiyatından her ne kadar diğer kripto paralar kadar etkilenmese de yine de oldukça etkilendiğini görüyoruz. Şu anki Bitcoin için senaryolar maalesef kötü. Dogecoin fiyatı da aynı zamanda tekrar düşüş trendine girmiş durumda.

Eğer BTC kendini toparlar ve yatay hareket ederse Dogecoin fiyatı için bir fırsat olur. Aksi takdirde, BTC sert düşse de çıksa da tüm altcoinleri etkiledi gibi Dogecoin’i de etkileyecektir.

kaynak


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum