Destek kırıldı – Bitcoin için 8800 dolar senaryosu gerçeğe dönüşebilir

Bitcoin için 8800 dolar senaryosu yeniden dillendirilmeye başlandı. Beklenen Bitcoin düzeltmesi bir şekilde fiyatı 10 bin doların altına düşürecek. Peki 9000 dolar altı olası mı?


Bitcoin için 8800 dolar senaryosu yeniden dillendirilmeye başlandı. Beklenen Bitcoin düzeltmesi bir şekilde fiyatı 10 bin doların altına düşürecek. Peki 9000 dolar altı olası mı?

Öyle anlaşılıyor ki Bitcoin için güvenli bölge 11 bin dolar üzeriydi. Zira 11 bin dolar hattını kaybettikten kısa süre sonra 10 bin dolar desteğini test etmeye başladı. Piyasa toplam büyüklüğü 279 milyar dolara kadar geriledi. Bu 35 milyar dolardan fazla kayıp manasına geliyor.

Peki Bitcoin’in yöneldiği ana hedef neresi? Birçok analist bu soruyu 8800 dolar civarı olarak yanıtlamayı tercih ediyor. Fiyat bugün 9865 dolara kadar geriledi ve kayda değer düzeltme de yapmadı. Bu durum gün içindeki düşüşün daha fazla olabileceği izlenimini oluşturuyor. Fiyat gün içinde 9695 dolara kadar gerileyebilir. Ancak bu düşüş kendi iç düzeltme dalgası ile fiyatı 10 bin dolar üzerine kadar yükseltecektir. Düşüş dalgasının son adımı ancak bu seviyeden başlayacaktır. Yani son düşüş dalgası yaklaşık 1300 dolarlık ani bir atım şeklinde gelebilir.

Düşüş kanadında şimdilik en büyük destek hattı 9865 dolar. Bu hat kısa vadede yeniden test edilebilir.

Bitcoin için 8800 dolar senaryosu

Grafikte görülen alçalan direnç hattı kırılmadan yükselişten bahsetmek mümkün olmayacaktır. O yüzden şimdiden iyimser bir senaryodan  bahsetmek akıllıca olmaz. 8800 dolar hedefini bize veren yöntem ise teknik analiz. Impuls yani atım dalgalarında grafik önce düzeltme yapar sonrasında ise genelde ilk adımın Fibo Ext 1.236 seviyesine kadar ilerler. Son düşüş dalgasının Fibo Ext 1.236 seviyesi bize 8800 dolar civarını gösteriyor. Yani düzeltme dalgası bu bölgede sönümlenebilir.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum