Coinbase kripto muhafaza hizmetleri kapsamında Xapo’yu satın aldı

Coinbase,


Coinbase, Xapo’nun kurumsal işletmesini satın aldı. Böylelikle, Coinbase muhafaza ettiği kripto varlıkların tutarı (AUC) 7 milyar doların üzerine çıktı.

Coinbase yetkilileri, bu satın alma işlemiyle birlikte “kripto paraların kurumsal muhafazası için en popüler ve en güvenilir seçenek” haline geldiklerini belirtti.

1/ Today, Coinbase Custody has completed an acquisition of Xapo’s institutional businesses. With over $7 billion in assets, we’re now the most popular place for institutions to store cryptocurrency. Read more here https://t.co/bL3oj1Pyfl

— Coinbase Custody (@CoinbaseCustody) August 16, 2019

Bu yeni alımla birlikte şirket yakın zamanlarda gördüğü en büyük varlık büyümesini de yaşamış durumda.

Coinbase tarafından Twitter’dan yapılan duyuruya göre şirket, kripto para muhafaza hizmetleri kapsamında halen 14 farklı ülkede, 120’den fazla müşteriye hizmet veriyor.

Duyuruda ayrıca, önemli bir kripto para cüzdan hizmetleri sağlayıcısı olan Xapo ve onun kurumsal işletmeleri aracılığıyla Coinbase’in takas ve muhafaza hizmetleri sunma olanaklarına sahip hale geldiği belirtiliyor:

“Xapo’nun kurumsal işletmelerinin satın alınmasıyla birlikte, şirketimiz artık sadece milyonlarca insanın kripto para işlemleri için bir platform olmakla kalmıyor. Aynı zamanda dünyanın en büyük ve en güvenilir dijital varlık emanetçisi sıfatını da kazanmış durumdayız.  Xapo, milyarlarca kişiye sunmaya hazır olduğu Bitcoin hizmetleriyle dünya çapında öncü bir kuruluş olmuştur.”

Öte yandan, Coinbase borsasıson zamanlarda bankalar ile başı dertte. Önce Barclays hemen ardından Santander UK, Coinbase ile olan anlaşmalarını tek taraflı fesh ettiler. Bunun neticesinde Coinbase, İngiltere’de daha küçük ölçekte banka olan ClearBank ile anlaşma imzaladı. Ancak ClearBank, önşart olarak gizlilik odaklı paralara hizmet vermeyeceğini belirtti. Bunun neticesinde de Coinbase Zcash’i listeden kaldırdı. Ayrıntılar için bkz: Coinbase Zcash’i neden listeden kaldırdı?

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum