Bytom, Oracle servis sağlayıcısı olarak ChainLink’i tercih etti

Bytom, Oracle servis sağlayıcısı olarak ChainLink’i seçti. Her iki platform açısından da önemli diyebileceğimiz bu gelişme sektörde yeni kapıları aralayacaktır.


Bytom, Oracle servis sağlayıcısı olarak ChainLink’i seçti. Her iki platform açısından da önemli diyebileceğimiz bu gelişme sektörde yeni kapıları aralayacaktır.

Chainlink’in oracle sisteminin başarısı kimsenin gözünden kaçmıyor. Chainlink’in sistemi, merkeziyetsiz oracle’lar üzerine inşa edilmiş akıllı sözleşmeler mimarisine dayanır. Merkeziyetsiz oracle sistemi, ilave yenilikler ve ek özelliklerin kapısını aralıyor. Bu sayede ana blockchain ağı zincir dışı veri paketlerini hızlı ve etkin bir şekilde absorbe edebiliyor. Veri güncellemeleri, API fonksiyonları ve diğer ödeme metotları  sisteme kolayca entegre edilmiş oluyor.

Böylesi dinamik ve aktif bir platform olan Chainlink, Bytom blockchaini ile güçlerini birleştirme kararı aldı. Entegrasyon kararı bizzat Bytom tarafından deklare edildi. Chainlink’ten alınacak destek sayesinde Bytom blockchain ağı güçlenip yeni özellikler kazanacak.

Bytom’un akıllı sözleşmeleri dijital varlıklarla ilişkilendirilebilecek işlemler için tasarlanmış durumda. Bu açıdan veri güvenliği ve akış dinamiği son derece yüksek önem arz ediyor. Bytom’un Chainlink entegrasyonu ile elde edeceği ilave özellikler hakkında şunları söylenebilir:

Chainlink’in sahip olduğu merkezsiz oracle ağı Bytom’un mevcut akıllı sözleşme işletim performansını çok daha üst seviyelere taşıyacaktır. Chainlink sektöre getirdiği yenilikler sayesinde uzun zamandır hakkında konuşulan projelerin başında geliyor. Bu entegrasyon ise Chainlink’in yaptığı ilk ortaklık anlaşması değil. Bundan önce çok ses getiren ortaklık anlaşmalarına imza atmıştı. Özellikle SWIFT ve Google ile yapılan anlaşmalar sahne ışıklarının doğrudan Chainlink üzerine yoğunlaşmasına sebep olmuştu.

Bytom kurucusu ve CEO’su Xinxing Duan, Chainlink’in sunduğu ilave özelliklerden yararlanmanın Bytom platformunu “merkeziyetsiz finans” ve “programlanabilir ekonomi” alanlarında bir adım öteye taşıdığını belirtti.

“Sahip oldukları merkeziyetsiz oracle sistemini Bytom ağında kullanabilmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Zincir dışı verilerin ve varlıkların daha iyi izlenmesi, merkezsiz finansmanın benimsenmesine ve programlanabilir bir ekonominin gelişmesine yardımcı olacaktır.”

Chainlink hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum