Bitcoin yeniden 11 bin dolar altına geriledi – Altcoinlerde büyük kayıp var

Bugün öğlen saatlerinde Bitcoin yeniden 11 bin dolar altına geriledi. 200 milyar dolarlık piyasa büyüklüğünü koruyamayan BTC 192 milyar dolara kadar geriledi.


Bugün öğlen saatlerinde Bitcoin yeniden 11 bin dolar altına geriledi. 200 milyar dolarlık piyasa büyüklüğünü koruyamayan BTC 192 milyar dolara kadar geriledi.

Bitcoin bugün %5.36 oranında değer kaybederek 11 bin doların altına sarktı. Bitcoin SV’deki kayıp %13’ü bulurken Ethereum %8.70 geriledi.

Bitcoin Yeniden 11 Bin Dolar Altına

Peki bu düşüşün sebebi ne? Bitcoin son zamanlarda yaptığı önemli miktardaki yükselişi henüz gerekli düzeltme ile tamamlayamadı. Her yükseliş dalgası devamında bir düzeltme kalıbı ile birlikte gelir. Son aylardaki yükseliş ise belirgin bir geri çekilme olmadan ilerledi. Şimdi içinde bulunduğumuz dönem beklenen düzeltme hareketinin yürürlüğe girdi bir dönem olabilir.

Aşağıdaki grafik bize fiyatın 3-3-5 kalıbında flat correction yapıyor olabileceğini belirtiyor. Zira Bitcoin 13.800 seviyesine çıkıp 2019 zirvesini yakaladıktan sonra 3 adımda geri çekildi. Sonrasında yine 3 adım yükseldiğini gördük. 335 kalıbındaki ilk 2 ayak tamamlanmış oldu.

Bitcoin Yeniden 11 Bin Dolar Altına

Bundan sonra iki seçenek kalıyor. Düzeltme ya 335 formatında ilerleyecek yani bundan sonra 5 dalgalı aşağı yönlü hareket izleyeceğiz, ya da 33333 formatı geçerli olacak. 33333 formatı fiyatın yatay hareket sergilediği, daralan üçgen şekli veren yapılardır.

Yukarıdaki analizi incelerseniz, grafiğin Bitcoin 11.363 dolarken çizildiği anlaşılıyor. Analize göre fiyat ilk aşamada 10.700 bölgesine düşüp destek edinmesi gerek. Yazı yayın hazırlanırken Bitcoin tam da bu alan içerisinde yani 10.735 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez. Düzeltme dalgaları hakkında iki farklı kalıbın standart gösterimi aşağıda verilmiştir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum