Bitcoin ve altcoinler düşmeye devam ediyor!

10.677


Bitcoin ve altcoinler düşmeye devam ederken, kripto para piyasasının toplam değeri 289 milyar dolara çekildi. Bitcoin ve altcoin piyasalarında son durum nasıl?

Yazımız yayına hazırlanırken piyasada, ilk 20 kripto parada % 10’a varan düşüşler görülüyor. Bugün (15 Temmuz Pazartesi) Bitcoin dahil, neredeyse tüm kripto para piyasasına düşüşler hakim.

bknz: Bitcoin düzeltme hareketi fiyatı 10 bin doların altına savurabilir!

Bitcoin (BTC) dün bir ara 10,400 $ seviyesinin altına kadar geri çekildi, fakat kısa süre sonra yeniden 10.600 doların üzerine çıktı.

bitcoin-ve-altcoinler-dusmeye-devam

Coin360 verilerine göre, Bitcoin şu anda % 3’lük bir düşüşle 10.677 $ seviyesinde işlem görüyor. Haftalık grafiğe bakıldığında, Bitcoin’in % 6 civarında değer kaybettiği görülüyor.

Ethereum (ETH) şu anda 25,45 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük altcoin olarak pozisyonunu koruyor. İkinci en büyük altcoin olan Ripple’in yerel tokeni XRP ise, yazımız yayına hazırlanırken 13,44 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Coin360 verilerine göre, ETH’nin son 24 saat içinde yaklaşık % 10’a yakın değer kaybettiği görülüyor. Yazımız yayına hazırlanırken ETH 233 dolar seviyesinde işlem görüyor. Haftalık bazda, kripto para değerinin yaklaşık % 20’sini kaybettiği görülüyor.

bitcoin-ve-altcoinler-dusmeye-devam

Bitcoin ve altcoinler düşmeye devam ederken, bu arada, 0x merkezsiz borsa protokolünün Ethereum akıllı sözleşmesi, kodunda bir güvenlik açığı ortaya çıkarıldıktan sonra askıya alındı. Düşüşü hızlandıran nedenlerden biri de bu olabilir.

XRP, son 24 saat içinde yaklaşık % 9 düşüş kaydetti ve yazımız yayına hazırlanırken yaklaşık 0,30 $ seviyesinde işlem görüyor. Haftalık bazda ise yaklaşık olarak % 21 değer kaybettiği görülüyor.

bitcoin-ve-altcoinler-dusmeye-devam

Kripto para piyasasında ilk 10’daki diğer tokenlerde de düşüşler görülüyor. İlk 10’da en fazla değer kaybeden token Bitcoin SV (BSV), şu sıralar % 10 değer kaybediyor. EOS, BCH, ve LTC’de de % 8 civarında değer kaybı görülüyor.

bknz: Kendi CEO’sundan LTC spekülasyonu: Litecoin Ağustos’ta daha da düşebilir

Kaynak

Ayrıca bknz:

İşte 2019’da fiyatı yüzde 13.000 yükselen kripto para Egretia EGT

İşte Avrupa Merkez Bankası müstakbel başkanı Lagarde’ın Ripple övgüsü!


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum