Bitcoin tarihsel volatilite verileri alım bölgesine yaklaştığımızı gösteriyor

Bitcoin tarihsel volatilite süreci ne anlam ifade ediyor? Bitcoin yeni bir alım sürecine girmiş olabilir mi?  Tarih tekerrür ediyorsa, Bitcoin yatırımcılarına kazandırma yoluna girdi mi dersiniz?


Bitcoin tarihsel volatilite süreci ne anlam ifade ediyor? Bitcoin yeni bir alım sürecine girmiş olabilir mi?  Tarih tekerrür ediyorsa, Bitcoin yatırımcılarına kazandırma yoluna girdi mi dersiniz?

Bitcoin’in kısa vadede yatay harekete etme olasılığı kuvvetliyken, tarihsel volatilite de bir düşüş yatırımcılar için iyi bir pozisyon anlamına geliyor.

Volatilite metriklerine göre BTC alım bölgesine yaklaşıyor. Kripto analisti Philip Swift (@PositiveCrypto) Twitter’da  paylaştığı tabloyla, tarihsel volatilitenin diplere doğru hareket ettiğini ve tam da alım zamanı olduğunu iddia etti.

Bknz:Bitcoin düşüşünün ardındaki sebep “en zayıf halka”!

Swift, tablo üzerinden yaptığı yorumda, ne zaman Bitcoin tarihsel volatilite belirli bir eşiğin altına düşse, arkasından önemli bir fiyat artışı yaşandığını söylüyor. Uzun vade yatırımcılar için bu çok önemli bir görünüm olabilir Swift’e göre.

Bu yılın başında Mart ayında benzer bir senaryo gündeme gelmişti. O sıralar Bitcoin 4,000 dolar seviyesinin bir kaç yüz dolar altında dolaşıyordu- ve ardından Nisan’da başlayan ralliyle Haziran ayında 13,000 dolara ulaştı. Oyunun bu sahnesi yeniden oynanıyor şimdi. Ağustos ayı, Bitcoin’in aylardır gördüğü en düşük volatilite görüntülerine şahit oldu.

Daha da fazlası Bitcoin’in yılın son çeyreğini çok güçlü bitireceğine dair işaretler de kuvvetli. Mayıs 2020’de gerçekleşecek olan halving sayesinde, fiyatın yukarı doğru hareket etme olasılığı çok güçlü. Ayrıca bir de Bakkt var. Bakkt’ın son çeyrekte başlayacak olması, Bitcoin’in fiyat hareketlerinde kurumsal paranın ne kadar etkili olduğunu ortaya koyacak.

Bknz:Bitcoin için karar anı! Ya olacak ya ölecek!

Tarihsel volatilite bu açıdan oldukça önemli bir metrik. Bize piyasaya giriş için uygun zaman olup olmadığını gösteriyor ve şu anda en uygun zaman gibi görünüyor.

O zaman şöyle diyebiliriz, Bitcoin fırtına öncesi sessizliğini yaşıyor. Bu arada acele etmeden, Swift’in tavsiyesine göre uzun pozisyonlara girmeden önce bir kaç hafta daha volatillitenin biraz daha düşmesini beklemek gerekiyor.

Bu piyasada en önemli unsur sabretmesini bilmek, panik yapmamak ve doğru zamanda doğru karar vermek. İşte o zaman kazanan siz olacaksınız.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum