Bitcoin piyasanın yüzde 90’ını ele geçirebilir: Adam Back

Bitcoin 10 bin doların üstünde tutundukça altcoin’ler değer kaybediyor.


Bitcoin 10 bin doların üstünde tutundukça altcoin’ler değer kaybediyor. Blockstream’in CEO’su Adam Back’e göre Bitcoin piyasanın nerdeyse tamamını ele geçiriyor.

Bitcoin hakimiyet oranı yaklaşık 2,5 yıl önceki değerini tekrardan yakaladı. Bitcoin, 183,6 milyar dolarlık piyasa kapitilizasyonu ile toplam kripto para piyasasının yaklaşık %70’ine hakim. Blockstream’in CEO’su Adam Back’e göre Bitcoin, piyasanın yüzde 90’ını ele geçirebilir. Altcoin’ler hakkında karamsar yorumda bulunan tek girişimci ve analist ne yazık ki Adam Back değil. Max Keiser ve Peter Brandt gibi tanıdık simalar da altcoin’lerin kıyametini ilan etmiş durumda. Aşağıdaki grafikte Bitcoin hakimiyet oranındaki değişimi görüyoruz.

Lütfen Bkz: Bitcoin, altcoinler için rezerv para oluyor

Kripto para piyasalarında top listede bulunan bir çok kripto para Bitcoin karşısında değer kaybediyor. Aşağıdaki grafikte ikinci ve üçüncü büyük kripto paralar Ethereum ve Ripple fiyatlarının Bitcoin karşısındaki değer kaybını görüyoruz. Bu grafik Adam Back’in Bitcoin piyasanın yüzde 90’ını ele geçirecek iddiasını güçlendiriyor.

2017 yılının sonunda altcoin’ler en iyi dönemini geçiriyordu. Ethereum bu dönemde 1.400 doları Ripple’ın XRP’si ise neredeyse 4 doları bulmuştu. Yazının kaleme alındığı saatte ise Ethereum 180 dolardan XRP ise 0,25 dolardan işlem görüyor. Bitcoin piyasanın nerdeyse canına okuyor.

Lütfen Bkz: Sadece bazı altcoinler kalıcı: Yatırımcılar uyarıyor!

Primitive Fund’ın kurucularından Dovey Wan, Bitcoin ile altcoin’lerin bu kadar ayrıştığı bir dönemi hatırlamıyorum diyor. Bitcoin piyasanın nerdeyse tamamına hakim oluyor. Kripto para piyasalarının diğer ünlü ismi Josh Rager ise eski altcoin’leri tamamen gözden çıkarmışa benziyor. Ona göre eğer bir altcoin baharı tekrardan yaşanacaksa bunu eskiler başlatmayacak. Rager’a göre yeni nesil teknolojik altcoin’ler baharı getirecek.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum