Bitcoin kaç dolardan sonra boğa koşusuna başlar?

Bitcoin kaç dolardan sonra içine sıkıştığı fiyat aralığında işlem görmekten kurtularak boğa koşusuna başlar? Önde gelen bir analist, sözlere gerek olmadığını ve paylaştığı grafiğin bunu açıkça gösterdiğini kaydediyor.


Bitcoin kaç dolardan sonra içine sıkıştığı fiyat aralığında işlem görmekten kurtularak boğa koşusuna başlar? Önde gelen bir analist, sözlere gerek olmadığını ve paylaştığı grafiğin bunu açıkça gösterdiğini kaydediyor.

Bitcoin fiyatı Haziran’da 10,000 dolarlık psikolojik engeli geçtikten sonra çoğu zaman yatay seyir izledi. İyi bilinen kripto boğalarından ve analist Josh Rager, o dönemde 10,000 dolardan başka da bir direnç seviyesinin önemine işaret etmişti. Ona göre “eğer Bitcoin 11,700 dolar seviyesinin üzerine çıkabilirse” yeni zirveler kaydedebilir. Rager, son tweetinde yine bu söylediklerini hatırlatarak, bu sefer grafiklerin konuşmasına izin verdi.

Uzun süre mücadeleden sonra Bitcoin en sonunda Haziran’da yeniden beş haneli bölgesine dönmüştü. Burdurulamaz gibi görünen ralli sırasında 13,000 noktasına da ulaşılmıştı. O zamandan bu yana ise BTC fiyat hareketi bir aralığa hapsoldu ve bugüne kadar da burada kalmaya devam ediyor.

Bu durum aynı zamanda borsalara giren ve çıkan Bitcoin miktarında da önemli bir farklılık göstermediği gerçeğine da bağlanabilir. Trader ve yatırımcılar çoğunlukla kâr yapmakla ilgileniyordu ve öyle kalmaya devam ediyorlar. Roger de bunu belirtiyor.

Josh Rager (@Josh_Rager) Twitter üzerinden Haziran’da şöyle yazmıştı: “Eğer BTC’yi 10 binde beğendiyseniz, 11,700 doların üzerinde ise gerçekten çok seveceksiniz. Ve yeni tüm zamanların en yüksek değerine doğru önündeki her engeli geçecek. Bu konuda sansasyonel bir şey yok, sadece tabloya bakın. Kârın önünde hiçbir şey duramayacak.”

Josh son paylaştığı tweetinde ise yukarıda bahsedilen Haziran yorumunu hatırlıyor. Öyle görünüyor ki BTC’nin fiyat hareketi tam da onun öngördüğü gibi çıktı son aylarda.

Josh Rager son tweetinde ise yeni ve revize edilmiş grafik paylaşıyor ve burada da 11,700 dolar seviyesine dikkat çekiyor.

Analistin demek istediği ise şu. Neredeyse bir çeyrek boyunca Bitcoin yatay fiyat hareketi sergiledi. Eğer BTC fiyatı 11,700 dolar seviyesini geçebilirse, bu bölge “sıçrama seviyesi” görevi görecek. Ona göre lider kripto para birimi bir kere bu seviyeyi geçti mi, yeni zirveler görmesinde önünde engeller olmayacağını belirtiyor.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum