Bitcoin haftalık tahmini: 9000 dolara kadar düşüş olası

Bitcoin haftalık tahmini: 9000 dolara kadar düşüş olası. Bitcoin ve altcoinlerin yüksek volatilite sonrası gelen ve nereye yöneleceği belli olmaya fiyat hareketleriyle başları dertte!


Bitcoin haftalık tahmini: 9000 dolara kadar düşüş olası. Bitcoin ve altcoinlerin yüksek volatilite sonrası gelen ve nereye yöneleceği belli olmaya fiyat hareketleriyle başları dertte!

Uzun zamandır Bitcoin ve altcoinlerde aynı senaryoya tanıklık ediyoruz. Önce yüksek volatilite görüyoruz. Ardından paralel bir konsolidasyon sürecine ve son olarak da ne tarafa gideceği belli olmayan fiyat hareketleriyle noktayı koyuyoruz.

Şu an da konsolidasyon süreci içerisindeyiz ve Bitcoin’in ne tarafa gideceği muamma! Ancak bazı analizcilere göre BTC 9000 dolar kadar düşebilir.

Bitcoin’in son bir kaç günlük fiyat hareketine baktığımızda yavaş yavaş da olsa aşağı yönlü bir ivme yakaladığını söyleyebiliriz. Ünlü analizci ve trader Chonis Trading’de BTC’yi buradan yakalamış görünüyor. Chonis’in analizine göre, BTC’yi 9000 doların altına indirebilecek omuz paterninin son düzlüğüne doğru yaklaşıyoruz.

Kripto para sektörü içinde Omuz – Baş -Omuz formasyonu, yükselen bir trend sonrası genelde ayı pozisyonuna girmekte sonuçlanıyor.

$BTC – if that neckline breaks down …#bitcoin pic.twitter.com/ltvWAyL0fs

— Chonis Trading-⚔️ (@BigChonis) July 13, 2019

Chonis Trading:

”Eğer boyun çizgisi kırılırsa, BTC için işler hiç de iyi olmayacak.”

Sonuç olarak BTC için bir konsolidasyon sürecinin daha sonuna doğru yaklaşıyoruz. Eğer BTC haftalık kapanışı 10.900 doların üzerinde yapmayı başarabilirse, tehlikeyi büyük oranda bertaraf etmiş olacaktır. Aksi taktirde yeni hafta, BTC için pek de hayırlı olmayabilir.

Öte yandan bir diğer deneyimli analist Josh Rager da düşüş yönündeki emarelerin arttığını belirtti:

$BTC Daily perspective

Really want price to stay & close above $10,900s to maintain hope

Any break & close below $10,577 would signal a change in trend short term & I’d be looking at low $9ks as the next target on the daily

Still bull market IMO (would only be a pullback) pic.twitter.com/qchEn93mqA

— Josh Rager 📈 (@Josh_Rager) July 13, 2019

“Günlük grafiğe bakacak olursak şunu görüyoruz. Umudun devam etmesi için fiyatın 10.900 dolar üzerinde kalmasına ihtiyaç var. Desteğin kırılması ve fiyatın 10.577 dolar altında mum kapatması durumunda kısa vadeli trend değişimi onaylanmış olacak.

Böyle bir durumda fiyatın bir sonraki hedefinin 9000 dolar olacağını düşünüyorum. Ancak uzun vadede fiyatın yükseliş trendinde olduğunu unutmamak gerek. Yaşanılan sadece bir düzeltme”

Bitcoin kritik noktalarda geziniyor. Ve hatta son 2 gündür düşük volatilite gözlemleniyor. Fırtına öncesi sessizlik olabilir. Fiyat analistlerin beklediği gibi son bir düzeltme dalgası yapabilir. Düşüş kimileri için panik satışa sebep olurken kimileri için de tam bir alım fırsatıdır!

İlgili haber: Bitcoin saldırı yedikçe daha da güçleniyor


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum