Bitcoin (BTC) fiyatı yükselmeye başladı! Devam eder mi?

Bitcoin (BTC) fiyatı yükselmeye başladı. Devam eder mi? Yoksa bir seviyeden sonra geri mi döner?


Bitcoin (BTC) fiyatı yükselmeye başladı. Devam eder mi? Yoksa bir seviyeden sonra geri mi döner? Bitcoin fiyat analizleri neler söylüyor?

Bitcoin (BTC) fiyatı yükselmeye başladı. Boğalar sonunda geri döndü diyebilir miyiz?  Bir süredir devam eden ayı piyasası artık sona eriyor mu? Cumartesi 7900 dolardan işlem gören BTC, an itibariyle 8225 dolara çıktı. Bu hareket %3.5 civarında bir kazanımı gösteriyor.

Altcoinlerde geleneği bozmadı ve Bitcoinin ardından onlarda değer kazandılar. ETH ve XRP  %2-4 oranında bir artış gösterdi. Monero, BSV,BCH ve Ox gibi altcoinler ise, yaklaşık %7 gibi bir oranla değer kazandılar.

Bundan sonra kripto para piyasasında bizleri nelerin beklediği çok önemli bir konu. Analizler bakalım bu konuda neler söylüyor.

Bknz: Bitcoin yeni bir boğa koşusuna hazırlanıyor! Elliot Teorisine göre hedef: 70.0000

Önde gelen kripto para analistlerinden Alistair Milne‘nin de işaret ettiği gibi, bu hareket, Bitcoin’in, Eylül ortalarında oluşan simetrik üçgeni kırmasını sağladı. Bu üçgen, Milne‘nin analizine göre tabana doğru yaklaşmaktaydı.

Tablodaki formasyona göre Bitcoin boğa alanında kalmalı ama bunun için, şu anda 8,050 civarında bulunan, üçgenin yüksek kolunun üzerinde bir kapanış göstermeli. Bitcoin (BTC) fiyatı yükselmeye devam ederse bu kapanışı gerçekleştirecek.

Seems important?#btcusd #bitcoin pic.twitter.com/3tleHkbMi4

— Alistair Milne (@alistairmilne) October 20, 2019

Rekt Capital de benzer bir hat ortaya koydu. Kısa süre önce attığı twitte, Bitcoin’in devam eden bir boğa formasyonu içinde bulunması için 8150 doların üstünde bir kapanış göstermesi gerektiğini söylüyor. Data Dater da aynı yorumu yapıyor .Diyor ki, 8150 dolar Bitcoinin 233 günlük hareketli ortalamasında buluna bir seviye, bu seviyenin üstünde bir günlük kapanış 9000 dolara doğru bir %10 gidişi gösterir. Yazımızı hazırladığımız 21 Ekim sabaha karşı Bitcoin 8150 dolar seviyesini aşmış bulunuyor. Bu analizlere göre, Bitcoin yukarılara doğru hareketine devam ediyor ve 9000 dolara gidiyor olabilir.

$btcusd facing resistance of 233 DMA at $8150. A daily candle close above that would be bullish. We’ll then target the 200 DMA which is expected to be met around $9k.$btc $xbt

— (Stationary) Data Dater (@datadater) October 20, 2019

Bir çok analist ve trader bu yukarı doğru kırılmanın olumlu olduğunu söylese de, başka bir uzman bir kaç gündür takip ettiği bir fraktalın farklı bir resim ortaya koyduğunu belirtiyor.

Capo of Crypto aşağıdaki grafiği paylaştı ve bu tablonun 10500 dolardan 7700 dolara düşen Bitcoin formasyonuna çok benzediği yorumunu yaptı.

pic.twitter.com/wsXe5jnBrE

— il Capo Of Crypto (@CryptoCapo_) October 20, 2019

Capo‘nun yorumuna göre eğer BTC fraktalda görünen formasyonun aynısını gerçekleştirirse, o zaman önümüzdeki saatlerde 8350 seviyesine çıkacak sonra da 7500 seviyesine düşecek. An itibariyle, yazımızı hazırladığımız 21 Ekim sabaha karşı,  Bitcoin (BTC) fiyatı yükselmeye devam ediyor. Bakalım iki farklı analizden hangisi doğru çıkacak? Önümüzde günler bizleri ne gibi sürprizler bekliyor olacak?

Kaynak


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum