Bitcoin 8200 doların üstüne çıkmaya hazırlanıyor: Analistler ortak yorumu!

Bitcoin 8200 doların üstüne çıkar mı? Twitter’ın bazı önde gelen analistlerinin orta yorumu bu şekilde. Bu analistler kim ve gerekçeleri neler? Bitcoin ne zaman 8200 doları aşabilir?


Bitcoin 8200 doların üstüne çıkar mı? Twitter’ın bazı önde gelen analistlerinin orta yorumu bu şekilde. Bu analistler kim ve gerekçeleri neler? Bitcoin ne zaman 8200 doları aşabilir?

Geçtiğimiz ay yaşanan ani düşüşün etkileri devam ederken, Bitcoin Pazartesi günü, düştüğü 7800 dolardan 8200 dolara çıktı. Artış değeri %5 olarak gerçekleşti BTC’nin.

Bitcoin 8200

Yazımızı hazırladığımız 9 Ekim Çarşamba sabahı Bitcoin, Coinmarketcap verilerine göre 8190 dolarda ve piyasa bütünüyle kırmızı renkte. Ancak analistler bu durumu çok da önemsemiyorlar ve Bitcoin ile kripto para piyasasının gidişatı hakkında oldukça pozitif yorumlar yapıyorlar. Analistlere göre yakında Bitcoin bir sıçrama yapacak. Neden mi? 

Bitcoin’in görünümü her ne kadar olumlu olmasa da, 8200 doların üstüne çıkacağına dair işaretler var. İşaretler piyasanın Eylül düşüşünden sonra kısa dönem bir iyileşme yaşayacağını gösteriyor.

Trader CryptoBuzz Twitter’da tanınan bir analist. 4 saatlik grafiğin pozitif işaretler verdiğini söylüyor CryptoBuzz. Bunların 50 dört saatlik üssel hareketli ortalamanın yeniden bir test edilmesi olduğunu vurguluyor. Bu yöndeki işaretler ise büyük dip fitiller (yukarı yönlü bir talep olduğunu gösteren) olduğunu belirtiyor. Bu görünümün anlamı kısa dönem destek olan 8150 doların üzerine doğru bir konsolidasyon. Aynı zamanda RSI endeksi de ” en üst direnç”noktasını kırmaya hazırlanıyor.

Tüm bu göstergeler, Boğaların güç kazandığının işareti Bu güç fiyatı 9000 dolara kadar itebilir. CNN’den trader Luke Martin de aynı görüşte..

$BTC Price Analysis Thread

*4H-TF

– looks like a nice retest at 50EMA with big bottom wicks showing high demand
– Good consolidation above $8150, the level bulls needs to hold for building momentum for further upside
– RSI touching ultimate resistance level pic.twitter.com/bvDK4W93id

— CryptoBuzz👨‍💻🧘‍♂️👨‍💻 (@Crypto_Buzz_247) October 8, 2019

Financial Survivalism, bir diğer Twitter analisti, o da pozitif yorumlara katılanlardan. Survivalism Eylül’ün son haftasındaki görünümün daha çok biriktirme dönemine benzediğini söylüyor. Ancak bu benzerliğin doğrulanması için fiyatın 8000 üzerine çıkması gerekiyor.  Survivalissm’e göre bir kaç hafta içinde fiyat 10000 doları bulacak. Survivalism Wyckoff Biriktirme dönemi adlı bir göstergeden söz ediyor paylaşımında. Bu dönemin ardından fiyat yükselmeye başlayacak.

Bknz:Analistler Bitcoin’de trend dönüşüne işaret ediyor

1. Starting to look a lot like Wyckoff Accumulation. If this current pullback creates a higher low above $8,000 then I would consider it confirmed.

2. Markup https://t.co/PKGJPivJcr pic.twitter.com/km9go755JF

— Financial Survivalism (@Sawcruhteez) October 8, 2019

Bitcoin’de boğa sinyalleri veren sadece bu göstergeler ve bu uzmanlar değil. Yine önde gelen traderlardan Crypto Rand, Bitcoin’in günlük tablosunun oluşturduğu formasyonun, daha aşağıdaki büyük bir mum görünümünden sonra yukarı yönlü bir görüntü oluşturduğunu belirtiyor..

#Bitcoin printing a potential tweezer bottom here. pic.twitter.com/dtfkf0ZP4K

— Crypto Rand (@crypto_rand) October 7, 2019

Rand’in analizine göre dipte oluşan görünüm aşağıdaki ip uçlarını traderlara sunuyor.

Kaynak

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum