Binance US altcoinler listesine yenilerini ekliyor: IOTA ve BUSD

Binance US altcoinler desteğini genişletiyor. Kripto para borsası, şimdi de listelediği altcoinlere IOTA ve BUSD stabilcoini de ekleme kararı aldı.


Binance US altcoinler desteğini genişletiyor. Kripto para borsası, şimdi de listelediği altcoinlere IOTA ve BUSD stabilcoini de ekleme kararı aldı.

Malta merkezli kripto para borsası Binance’nin ABD’de faaliyet gösteren kolu Binance US, altcoinler listesini güncellediğini duyurdu. Buna göre borsada artık IOTA ve BUSD işlemleri de yapılabilecek.

IOTA, Internet-of-Things (IoT) ekosisteminin desteklediği bir token ve aynı isimli bir kripto para projesi. IOTA şu an piyasa değerine göre 17. sırada yer alıyor. CoinMarketCap verilerine göre, IOTA bugün 0.271427 dolardan işlem görüyor.

Bu arada BUSD ise dolara sabitlenmiş bir stabilcoin. BUSD, geçtiğimiz Eylül aynında Binance tarafından çıkarılmıştı. Bu yeni coin, Paxos ile yapılan işbirliği ile piyasaya sürülmüştü.

Binance US, Eylül’ün sonuna doğru Amerikalı müşteriler için faaliyete başlamıştı. Kripto para borsası başlangıçta sadece yedi başlıca coin ile işlemlere izin veriyordu. Bunlar arasında Binance Coin de vardı. Daha sonra ise kripto para listesini genişletmeye başladı. Kademeli olarak da daha fazla altcoin eklemeye devam ediyor.

İlgili – Binance US, Gemini borsasını 9 günde geçti

Arşiviz Net olarak Chainlink’in (LINK) Binance US’de listelenmeye başladığını daha önce haber vermiştik. Ancak bu olay tokenin fiyatına pek bir pozitif etki yapmadı. Büyük ihtimalle aynısı IOTA için de geçerli olacak.

Bu aslında henüz yeni olan Binance US’in işlem hacmi ile de yakından bağlantılı bir olay. Binance US’in işlem hacmi ABD merkezli rakibi Coinbase ile kıyaslandığında çok ufacık kalıyor. Coinbase ise yaptığı duyurular ile coinlerin fiyatını harekete geçirebilecek nüfuza sahip.

Binance özellikle de altcoinlere verdiği önem ile dikkat çeken bir kripto para borsası. Yazın Binance’nin ABD’de kapanacağı haberlerinden sonra Amerikalı yatırımcılar, ellerindeki altcoinlerden kurtulmaya başlamıştı. Bazı uzmanlara göre bunun sonucunda da altcoinlerde bir gerileme yaşandı. Binance US’in ortaya çıkarak ABD’de yeniden altcoinleri listeliyor olması ise Bitcoin’in küçük kardeşleri için iyi bir haber.

Kaynak


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum