Binance açılış sonrası 27 dolar ile tüm zamanların zirvesine çıktı

Binance açılış sonrası 27 dolar ile zirveye tırmandı. 1 haftadır alım satıma müsaade etmeyen borsanın dönüşü muhteşem oldu.


Binance açılış sonrası 27 dolar ile zirveye tırmandı. 1 haftadır alım satıma müsaade etmeyen borsanın dönüşü muhteşem oldu.

Binance bugün Türkiye saati ile yaklaşık 16:00’da işlemleri yeniden açtı. Duyurus sonrası BNB coin %13 oranında yükselişe geçti. Binance coin %13 yükselirken Bitcoin’in 100 dolar kadar geri sarkması gözlerden kaçmadı.

Borsa hacklendiğinde 21.82 dolardan işlem görüyordu. Hack haberi duyurulduktan sonra ise 19.89 dolara sonrasında ise 18.80 dolara kadar geriledi. Binance’ın gerilemesi aslında ideal bir alım fırsatı oluşturmuştu. 1 haftalık zaman zarfında sorunların halledildiği ve sistemin daha güvenlikli bir yapıya kavuştuğu belirtiliyor. Bu gelişmelerle birlikte Binance bugün para yatırma ve çekme işlemlerini yeniden aktive ettiğinde BNB tüm zamanların zirve değeri olan 27 dolara yükseldi.

Aslında yükseliş borsa işleme başlamadan evvel başlamıştı. Yani her zaman olduğu gibi beklenti yine önceden satın alınmış oldu

🔥 $BNB has reached almost $26, showing a new ATH.https://t.co/M3OUIwamA5@binance @cz_binance pic.twitter.com/5VVJrTYMus

— ICO Drops (@ICODrops) May 15, 2019

Açılış öncesi bir çok analist sosyal medya üzerinden beklentilerini paylaştı. Neredeyse tamamı olumlu olan beklentiler fiyata da yansımış oldu.

I think $BNB is going to enter price discovery (new all time highs) in the next 24 hours.#ihaveabag pic.twitter.com/2vDF6cc6AU

— The Crypto Dog📈 (@TheCryptoDog) May 15, 2019

İşte size dibi yakalamış ve ani yükseliş beklediğini belirtmiş bir analist:

Watch out for the pump next week $bnb pic.twitter.com/diFM3F2kMQ

— Brahma (@Bhramma5) May 9, 2019

Binance USD paritesi karşısında zirvede. Peki BNB’nin gerçek değeri olan BTC karşsındaki durumu nasıl?

Binance açılış sonrası 27 dolar

BNB’nin BTC karşısındaki günlük grafiği bize şunları anlatıyor: RSI aşırı satıştan dönmüş, fiyat 200 EMA’da (ki en sağlam desteklerden biridir) destek bulmuş. Düşüş Fibo 23.6 düzeltme yapmış ki ilk hedef Fibo 38.2 olacaktır. sonrasında ise 61.8’e yürüyebilir ki o da kırmızı yükselen destek-direnç eğrisine yakınsama manasına gelecektir. Yani fiyatın yükseliş yönlü basıncı çok daha yüksek. Hele ki RSI’ın önünde aşırı alım bölgesine yani 70 değerine kadar çok uzun bir yol varken.

Bitcoin ani yükselerek altcoinlerin ayağındaki zemini yani satoshi değerini yükseltmiş oldu. Bu yüzden altcoinler Bitcoin karşısındaki değer kaybetmelerine rağmen USD karşısında değerlerini korudular. Şimdi ise sermayenin Bitcoin’den altcoinlere akma zamanı. Yani altcoinler satoshi adedi olarak da değerlenecekler.

Son 2 gündür Ripple ve Ethereum’un yüksek oranlarda yükseldiğine şahit olduk. Bugün ise Binance coin ve Tezos‘da büyük oranda artışlar var.

Bu fiyat artışlarının en büyük sebebi altcoinleri ezerek yükselen Bitcoin’den altcoinlere sermaye akışının başlamış olmasıdır. Buna bağlı olarak son 1 yılda ilk kez Bitcoin hakimiyet oranı bir günde %2 düşüş kaydetti.

Binance açılış sonrası 27 dolar


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum