Analiz: “Yükseliş devam etmezse Bitcoin 8000 dolara geri çekilecektir”

Kripto para dünyasında geçtiğimiz günlerde yükeliş gerçekleşmiş ve Bitcoin 8000 dolara ulaşarak


Kripto para dünyasında geçtiğimiz günlerde yükeliş gerçekleşmiş ve Bitcoin 8000 dolara ulaşarak ardından 8 bin 700 dolara doğru ilerlemişti. Ancak Bitcoin bugün yaklaşık 500 dolarlık bir siliş gerçekleştirdi.

Bitcoin şu anda 200 MA’nın altında el değiştiriyor.  Bu durum aynı zamanda boğalar için kötü haber.

İlgili haber: Bitcoin boğa sezonun bitişi için kritik seviye neresi?

Coindesk’in analisti Omkar Godbole’e göre Bitcoin fiyatı, 8 bin 800 dolarlık direncin başarısız bir testinden sonra kısa sürede 8 bin dolar seviyesine geri dönebilir.

Daha önceden de ifade edildiği üzere Bitcoin 11 Ekim’de, tüm kripto para birimi piyasasını kırmızıya boyayan bir gerileme hareketinde bulundu. Sonuç olarak, ayıları 8 bin doların altına düşürmek için ayıracak emici bir diz tepkisi reaksiyonu söz konusu oldu.

İlgili haber: Bitcoin 7600 dolara doğru serbest düşüş yapabilir

Ancak, twitter’daki ismi “The Wolf of All Streets” olan hesap geçenlerde satış baskısının zayıfladığına dair bir tweeti takipçileri ile paylaştı. Paylaşıma göre şimdiki durum başka bir satış olasılığının o kadar yüksek olmadığı anlamına geliyor. The Wolf of All Streets attığı tweette şu ifadeleri kullanıyor:

(3) On the flip side, price is hovering around a clear level of support, largely following a path that I drew 2 days ago. Bulls have been watching this area to fill their bids – the wick below may be indicative that the selling is weakening and liquidity has been found for longs. pic.twitter.com/eFlOmyLjY5

— The Wolf Of All Streets (@scottmelker) October 11, 2019

“Bir balinanın büyük miktarda emri doldurması gerektiğinde, bu durumda kısa süreliğine, likidite olabilecek bir alan bulmak için aslında çok fazla varlığı satın almaları gerekiyor. Bu durumda, yüksek değerlerden aşağıya doğru inmek, fiyatı hareket ettirmek için mantıklı bir yerdi.

Diğer tarafta, fiyat 2 gün önce çektiğim bir yolu izleyerek net bir destek seviyesinin etrafında dönüyor. Boğalar tekliflerini doldurmak için bu alanı izliyorlardı . Aşağıdaki mum, satışın zayıfladığını ve likidite durumunun uzun süredir bulunduğunu gösteriyor olabilir.”

İlgili haber: Bitcoin grafiğindeki devasa kırmızı mum kazanımları süpürdü

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin sabah saatlerinde yaşadığı düşüşün etkisini henüz üzerinden atabilmiş değil. Bitcoin, 8 bin 484 dolar olan 200 günlük MA’nın altında 8,355 dolardan işlem görüyor.

Godbole, yükseliş momentumunu canlandırmak için Bitcoin’in yukarıda belirtilen seviyenin üzerinde bir günlük kapanışı kaydetmesi gerektiğini ifade ediyor.

Kaynak


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum