Analiz: Dikkat! Bir altcoin sezonunun eşiğinde olabiliriz!

Bir altcoin sezonunun eşiğinde olduğumuz ihtimali, herhalde elinde koca bir çanta dolusu altcoin olanları oldukça heyecanlandıracak. Ne zamandır beklenen altcoin sezonu geliyor mu? Tanınmış analistlerden birisine göre, evet geliyor…Hem de köşeyi dönmek üzere…


Bir altcoin sezonunun eşiğinde olduğumuz ihtimali, herhalde elinde koca bir çanta dolusu altcoin olanları oldukça heyecanlandıracak. Ne zamandır beklenen altcoin sezonu geliyor mu? Tanınmış analistlerden birisine göre, evet geliyor…Hem de köşeyi dönmek üzere…

Bir altcoin sezonu bekliyor musunuz pek çokları gibi? Tam anlamıyla gelişmiş, olgunlaşmış bir altcoin sezonu ne zamandır beklenen bir hareket aslında. Gerçi  kripto dünyasında alcoinlere ölüm sloganları yankılanıyor  ama altcoinlerden umudunu kesmeyenler de var.

Twitter’ın tanınmış analistlerinden “ El Professor n Crypto” bir altcoin sezonunun köşeyi dönmek üzere olduğunun altını çiziyor. Analist piyasadaki BTC hakimiyetinin 200 üssel hareketli ortalama tarafından reddedileceğini ve bununda altcoinlere kapı açacağını söylüyor, hem de bir kaç gün içinde!

Ayrıca analistin dikkat çektiği bir nokta haftalık RSI’nın 2 Kasım 2015’den beri tüm zamanların en yükseğine ulaşmış olması, bunun anlamı Bitcoinin aşırı alım yaşdığı ve bir geri çekilmenin kaçınılmaz olduğu.

Doğrusu yazımızı hazırladığımız 15Temmuz gece yarısı BTC 10635 dolardan işlem görüyor. Geri çekilmeye başladı demek BTC.

$BTC dominance is going to be rejected by the 200 EMA on the weekly in the very ST (today/next week)

Weekly RSI touching it’s ATH since 2 november 2015

While crypto-twitter is convinced alts are dead, #altseason could just be around the corner.@SatoshiFlipper @themooncarl pic.twitter.com/EahVkRU2wR

— El Profesor en Crypto (@gincryptonicgm1) July 14, 2019

Kripto para piyasasındaki yaygın düşünce ne zaman BTC gerilemeye başlsa bir altcoin sezonunun başlıyor olması. Bitcoin hakimiyetinde azalma genellikle altcoin fiyatlarındaki artışla ilişkilendiriliyor. BTC hakimiyeti genellikle tüccarlar BTC satın alıp elde tuttukları zaman artıyor, bu durumda çoğunlukla altcoin satışı ile çatışma doğuruyor  ve böylelikle altcoin hakimiyeti artmaya başlıyor. Bu durumun tam tersi BTC hakimiyeti için geçerli, insanlar ya BTC karşılığında altlara yüklenmeye başlıyorlar ya da BTC’yi fiat paraya satıyorlar.

Ancak Bitcoin şu anda piyasanın % 64 üne hakim durumda ve zirvedeki yeri sağlam. Altcoinler ise en son dip seviyelerin acısıyla kıvranıyorlar. 200 üssel hareketli ortalamanın yukarıda bahsettiğimiz durumu çok büyük olasılıkla bir altcoin sezonunun el kulağında olduğunu ortaya koyuyor.

Bakınız:Altcoin sezonu geldiğinde neler olacak?

Analist altcoinlerin tüm zamanların en diplerinde olduğunu söylerken bir yandan da altcoinlerin BTC ile olan talihsiz ilişkisinden dem vuruyor. Genelde altcoin BTC ilişkisi bahsedilirken hep bir olumsuzluk öne çıkarılır. Bu konuda  analist Peter McCornak öne çıkanlardan. Altcoinleri çöplük olarak tanımlıyor  McCornak.

Bazı analistler altcoinleri böyle yerden yere vururken bazıları da tüm altcoinlerin aynı olmadığını söylüyor. e-Toro’dan Mati   Greenspan’e göre ise altcoin sezonu geldi de geçti bile.

Altcoin sezonu 11 şubatta bitti” diyor Greenspan ve 2 Nisanda BTC hepsini sildi süpürdü.

Tabii öngörülerin yanında yaşanan gerçekler asıl konumuz. Ne zaman BTC değer kaybediyor altcoinler sahneye çıkyor. BTC son rallisini oldukça yavaşlattı, o zaman acaba sahneyi altcoinlere mi bırakacak?

Bakınız:Beklenen Altcoin boğa sezonu ertelendi mi? Altcoin boğa sezonu ne zaman?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum