Aman dikkat! Bitcoin ayıları baskına hazırlanıyor!!!

Aman dikkat! Bitcoin ayıları baskına hazırlanıyor. Ekim ayında omuz baş omuz formasyonunu 2 kez tamamlayan BTC, aynı formasyonu tekrara hazırlanıyor!


Aman dikkat! Bitcoin ayıları baskına hazırlanıyor. Ekim ayında omuz baş omuz formasyonunu 2 kez tamamlayan BTC, aynı formasyonu tekrara hazırlanıyor!

 

Ekim ayı Bitcoin için formasyonlarla dolu enteresan bir ay olarak geçiyor. İlk omuz baş omuz formasyonuna 7 Ekim’de başlayan BTC, 22 Ekim’e geldiğimiz bugün de 3. Omuz baş omuz formasyonu tamamlamaya hazırlanıyor.

Bitcoin ayiları baskina

7 Ekim’de başlayıp 13 Ekim’de son bulan ilk formasyona göz attığımızda (A), BTC’nin 8200 dolar bandında omuz yaptıktan sonra, 8700 dolar seviyelerine çıkarak baş yaptığını akabinde 2 gün sonra tekrarda omuz seviyesine döndüğünü görüyoruz.

İkinci formasyona baktığımızda ise, ilk formasyondaki 500-600 dolarlık yüksek volatilite seviyelerine ulaşılamadığını ve traderlara yaklaşık 300 dolarlık bir ticaret alanı bırakıldığına şahit oluyoruz.(B)

İçinde bulunduğumuz yani omuz ve başı tamamlamış son formasyona odaklandığımızda, head alanının yeteri kadar büyüdüğünü ve BTC’nin sanki yakın bir zamanda omuz formasyonunu tamamlamak için dibe dalacağı izlenimine kapılıyoruz.(C)

İlgili haber: Bitcoin ATM sayısında büyük artış! Devrimin ayak sesleri!

BTC son formasyonda yaklaşık 8.000 dolarda omuz yapmış, akabinde 250 dolarlık boyun payı bırakarak 8.250 dolar seviyelerinde baş motifini oluşturmuştur. Şimdi de formasyonun son hamlesini yapmaya hazırlanmaktadır.

Sizlerin de fark ettiği gibi, Bitcoin 8.000 dolar bandından 8.250 dolar bandına çıktıktan sonra adeta olduğu yerde donakaldı. Bunun asıl sebebi, Bitcoin’in tekrardan 8.000 dolara inerek omuz yapacağını ve formasyonu tamamlayacağını düşünen Bitcoin ayılarıdır. Bu seviyede yoğun bir kümelenme içine giren ayılar ve boğalara hareket alanı bırakmayarak BTC fiyatının sabitlenmesine neden olmuştur.

Sonuç olarak konuyu toparlayacak olursak, kripto kamuoyunda, Bitcoin’in bir sonraki hareketinin 8.000 dolara doğru olacağı yönünde büyük bir beklenti oluştuğunu ve çoğu traderın olası ayı baskını için pozisyon almaya başladıklarını söyleyebiliriz.

Bizleri takip etmeye devam edin sağlıcakla kalın.

İlgili haber: Yaklaşan Bitcoin death cross ve olası etkileri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum